Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу складу вихідної газової суміші на утворення ціаністого водню
    (НТУ "ХПІ", 2018) Авіна, Світлана Іванівна; Гринь, Григорій Іванович; Школьнікова, Тетяна Василівна
    Представлені основні результати досліджень щодо впливу складу вихідної газової суміші на утворення ціаністого водню окиснювальним амонолізом метану. Виявлено, що ступінь перетворення реагентів у ціаністий водень залежить не тільки від початкової концентрації, а також і від їх співвідношення в початковій суміші. Доведено, що максимальний ступінь перетворення аміаку та метану досягається при співвідношенні компонентів аміак/метан у реакційній суміші, що дорівнює 0,9-0,95, Максимальний вихід ціаністого водню окислювальним амонолізом метану складає 62-72 % та досягається при співвідношенні компонентів у початковій реакційній суміші при співвідношенні аміак/метан, що дорівнює 0,8-0,9. Досліджено вплив температури на процес утворення ціаністого водню методом Андрусова. Отримані результати досліджень можна використовувати на сучасних азотно-тукових комбінатах для оптимізації процесу синтезу синильної кислоти.
  • Ескіз
    Документ
    Життя та діяльність академіка В. І. Атрощенка (до 100-річчя від дня народження)
    (НТУ "ХПІ", 2006) Товажнянський, Леонід Леонідович; Лобойко, Олексій Якович; Гринь, Григорій Іванович
    Розглянуто життя та творча діяльність академіка НАН України, Героя Соціалістичної Праці, лауреата Державної премії СРСР, Василя Івановича Атрощенка – відомого вченого, фахівця в галузі хімії, хімічної технології неорганічних речовин, мінеральних добрив та промислового каталізу, який протягом 48-ми років завідував кафедрою технології неорганічних речовин Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
  • Ескіз
    Документ
    Історичні етапи зародження та розвитку технології нітратної кислоти контактним методом окиснення аміаку
    (НТУ "ХПІ", 2008) Гринь, Григорій Іванович; Кузнєцов, Павло Володимирович; Казаков, В. В.
    Розглянуто основні особливості розвитку виробництва нітратної кислоти з моменту зародження технології одержання HNO₃ як розбавленої, так і концентрованої. Показано історичні етапи створення технологічних схем виробництва нітратної кислоти контактним методом окислення аміаку.
  • Ескіз
    Документ
    Історія промислового синтезу аміаку в наукових працях фахівців з технології зв’язаного азоту
    (НТУ "ХПІ", 2008) Гринь, Григорій Іванович; Казаков, В. В.; Кузнєцов, Павло Володимирович
    Проведено дослідження з вивчення джерел промислового синтезу аміаку в Росії та Радянському Союзі. Показано періоди зародження, створення і виробництва синтетичного аміаку, зусилля учених та інженерів по розробці сучасних економічних методів його виробництва.
  • Ескіз
    Документ
    Вдосконалення процесу газофазного окиснення алмазографітової суміші у виробництві синтетичних алмазів
    (НТУ "ХПІ", 2009) Гринь, Григорій Іванович; Козуб, П. А.; Синицька, Г. М.; Довбій, Т. А.; Ткачук, Н. М.
    Проведено дослідно-промислові випробування роботи реактору газофазного окиснення алмазографітової суміші. Досліджено температурні та гідродинамічні параметри роботи реакторів, що мають різні конструктивні ознаки. Обрано конструкцію реактора, що дозволяє здійснювати розділення алмазографітової суміші з оптимальними витратами реактивів, повітря та енергоресурсів.
  • Ескіз
    Документ
    Історіографія розвитку азотної промисловості і техніки її виробництва наприкінці ХІХ – початку ХХ століття
    (НТУ "ХПІ", 2011) Гринь, Григорій Іванович; Кузнєцов, Павло Володимирович
    Проаналізовано різні підходи до оцінки й значення створення азотної промисловості наприкінці ХIX – початку ХХ ст. Показано тенденції та специфіку при створенні основних продуктів зв’язаного азоту. Виконано наукове осмислення проблеми