Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Моделювання течії і теплообміну в баку-акумуляторі теплоти
    (Стильна типографія, 2023) Демченко, Володимир Георгійович; Баранюк, Олександр Володимирович; Рачинський, Артур Юрійович
    Робота присвячена дослідженню резервуарів для зберігання теплової енергії. В ній запропоновано використання «термічного ядра» для мінімізації ефектів термічної стратифікації та високої теплової інерції. Термічний сердечник складається з бінарної трубки, розміщеної вздовж центральної осі резервуара, заповненої парафіновою сумішшю з температурою плавлення від 45 до 65°С і щільністю від 0,880 до 0,915г/см³ при 15°С . У дослідженні використовувався програмний пакет Fluent для моделювання розподілу температури в резервуарі в умовах вільної конвекції, а потім дані перетворені в модуль «Transient Thermal» пакету програмного забезпечення ANSYS для подальших розрахунків нестаціонарного розподілу температури в тепловому ядрі. Дослідження показало, що 1400-літровий накопичувач теплової енергії, нагрітий протягом 1 години теплоносієм при 115°С , охолоджується до 50°С за 4 години. У ході дослідження також виявлено необхідність удосконалення конструкції резервуара на основі аналізу гідродинамічної структури течії в резервуарі, про що свідчить траєкторний розподіл вільних конвективних потоків. Автори прийшли до висновку, що використання теплового сердечника, незалежно від типу парафіну, який використовується для його формування, сприяє зменшенню стратифікації температури за висотою в резервуарі, та що тип використовуваного парафіну не має істотного впливу на загальне охолодження резервуара. Однак використання церезину, як наповнювача для теплового ядра, призводить до трохи вищої середньої температури в баку. За результатами дослідження було визначено час повного охолодження резервуара за неоднорідним температурним полем усіх елементів резервуара.
  • Ескіз
    Документ
    Мобільні теплові акумулятори
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Демченко, Володимир Георгійович; Коник, Аліна Василівна; Фалько, Володимир Юрійович
    Стаття присвячена актуальним питанням пов’язаним із постачанням теплоти мобільними тепловими акумуляторами. А саме, проведено аналіз поточного стану системи централізованого теплопостачання, визначено основні та потенційні проблеми. Обґрунтовано актуальності застосування теплового акумулювання в системах теплозабезпечення. Розглянуто основні технічні й технологічні аспекти застосування мобільних теплових акумуляторів. А також представлено приклади реалізації мобільних теплових акумуляторів в світі та Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Зменшення непродуктивних теплових втрат при генерації енергії
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Демченко, Володимир Георгійович; Коник, Аліна Василівна
    Стаття присвячена аналізу непродуктивних втрат при генерації теплової енергії. Встановлено причини теплових втрат на станційному обладнанні, технологічному трубопроводі та при розбалансуванні технологічних процесів. В результаті надані рекомендації сумісного застосування атомних електростанцій (АЕС) або теплових електростанцій (ТЕС) з доступними відновлюваними джерелами енергії (ВДЕ), за допомогою систем теплового акумулювання, що дасть можливість збалансувати систему «генерація – транспортування – споживання». Застосування стаціонарних та мобільних теплових акумуляторів при генерації дозволить знизити теплові втрати.