Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження процесу нейтралізації продуктів сульфатування у виробництві пар
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Дзевочко, Олександр Михайлович; Подустов, Михайло Олексійович; Лисаченко, Ігор Григорович; Дзевочко, Альона Ігорівна; Ворожбіян, Роман Михайлович
    Процес нейтралізації продуктів сульфатування у виробництві поверхнево-активних речовин не є основним, проте на цій стадії закріплюються позитивні ефекти отримані на стадії сульфатування органічної речовини газоподібним триоксидом сірки. Для збереження отриманого ступеня сульфатування необхідно проводити процес нейтралізації в умовах, які виключають протікання гідролізу в кислому середовищі. Реакція нейтралізації проходить з великим виділенням тепла близько 40 кДж/моль. Аналіз літературних даних показав, що процес нейтралізації недостатньо висвітлений. Мало даних і по апаратурно-технологічному оформленню даного процесу. Процес нейтралізації в промислових умовах проводиться в апаратах з механічними турбінними мішалками, для зняття тепла екзотермічної реакції паста з нейтралізатора подається в водяний виносний теплообмінник і знову повертається в нейтралізатор. Метою даного дослідження є визначення оптимальних технологічних параметрів процесу нейтралізації продуктів сульфатування та розробка математичної моделі даного процесу. Наведено результати експериментальних досліджень процесу нейтралізації продуктів сульфатування водним розчином гідрооксиду натрію. При проведенні досліджень визначався вплив технологічних параметрів на якісні показники продуктів нейтралізації, основним з яких є ступінь сульфатування. Знайдено оптимальні технологічні параметри для проведення даного процесу в реакторі з мішалкою у лабораторних умовах. На основі отриманих даних в основі даного процесу є використання реактора неперервної дії з турбінною мішалкою і з комбінованим теплообмінником. Для переходу до промислового реактора-нейтралізатора розроблена математична модель, що дає можливість методом математичного моделювання скорегувати технологічні параметри у промислових умовах. сульфатування. Знайдено оптимальні технологічні параметри для проведення даного процесу в реакторі з мішалкою у лабораторних умовах. На основі отриманих даних в основі даного процесу є використання реактора неперервної дії з турбінною мішалкою і з комбінованим теплообмінником. Для переходу до промислового реактора-нейтралізатора розроблена математична модель, що дає можливість методом математичного моделювання скорегувати технологічні параметри у промислових умовах.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз методів параметричної ідентифікації технологій
    (НТУ "ХПІ", 2018) Бобух, Анатолій Олексійович; Дзевочко, Олександр Михайлович; Переверзєва, Алевтина Миколаївна
    Виконаний аналіз методів параметричної ідентифікації технологій може бути використаний для отримання їх адекватного математичного опису із періодичним коригуванням алгоритмів за відомими вхідними і вихідними параметрами в умовах перешкод та ефективного управління технологіями. Одними із найкращих є знакові алгоритми, на роботу яких практично не впливають перешкоди на вході технологій.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз процесу сульфатування в трубчастому плівковому реакторі методом математичного моделювання
    (НТУ "ХПІ", 2017) Подустов, Михайло Олексійович; Дзевочко, Альона Ігорівна; Лисаченко, Ігор Григорович; Дзевочко, Олександр Михайлович
    Пропонуються результати математичного моделювання для визначення оптимальних умов ведення процесу сульфатування в трубчастому плівковому реакторі з низхідним рухом плівки органічної речовини та газоподібного сульфатуючого агенту. Показані та проаналізовані впливи початкових концентрацій, витрат та температур технологічних потоків на перебіг процесу. Зроблено висновки про можливість поліпшення температурного режиму процеса сульфатування в трубчастому плівковому реакторі за допомогою сегментування охолоджуючої рубашки та зміни напрямів руху охолоджуючої рідини.
  • Ескіз
    Документ
    Система автоматизації процеса нейтралізації продуктів сульфатування
    (НТУ "ХПІ", 2009) Подустов, Михайло Олексійович; Литвиненко, Ігор Іванович; Дзевочко, Олександр Михайлович; Чорноног, Р. С.
    Показані сучасні тенденції в технології нейтралізації продуктів сульфатування. Приведений перелік основних контурів контролю і регулювання процесу нейтралізації. Наведена функціональна схема автоматизації.
  • Ескіз
    Документ
    Забезпечення працездатності омічних сигналізаторів рівня на дисперсних середовищах (шламах, пульпах, суспензіях)
    (НТУ "ХПІ", 2009) Дубовець, Олексій Миколайович; Кравцов, М. К; Лях, Бенгард Григорович; Литвиненко, Ігор Іванович; Тошинський, Володимир Ілліч; Дзевочко, Олександр Михайлович
    У статті представлений аналіз використання омічних сигналізаторів на підприємствах будівельної, горно-збагачувальної та ін. промисловості. Наведено результати експериментальних досліджень різних методів очищення чутливих елементів сигналізаторів і запропоновані способи їхньої практичної реалізації.
  • Ескіз
    Документ
    Синтез адаптивних методів керування технологічними об’єктами хімічної промисловості
    (НТУ "ХПІ", 2016) Бобух, Анатолій Олексійович; Дзевочко, Олександр Михайлович; Подустов, Михайло Олексійович; Переверзєва, Алевтина Миколаївна
    Розглянуто теоретичні підстави синтезу адаптивних методів керування технологічними об’єктами хімічної промисловості в умовах апріорної невизначеності відносно характеристик технологічних об’єктів та алгоритми для оптимального керування ними на основі теорії адаптивних дискретних систем керування. В результаті досліджень встановлено, що оптимальним за швидкодією можна вважати однокроковий алгоритм керування Качмажа, впровадження якого при розробці комп’ютерно-інтегрованих виробництв хімічної промисловості буде сприяти ефективному керуванню ними та підвищенню їх енергозбереження.
  • Ескіз
    Документ
    Система автоматизованого управління контактним вузлом у виробництві поверхнево-активних речовин
    (НТУ "ХПІ", 2010) Подустов, Михайло Олексійович; Литвиненко, Ігор Іванович; Дзевочко, Олександр Михайлович; Чорноног, Р. С.
    Показані сучасні тенденції каталітичного окислення низькоконцентрованого двооксиду сірки у виробництві поверхнево-активних речовин. Приведений перелік основних контурів контролю і регулювання контактного вузла виробництва ПАР. Наведена функціональна схема автоматизації.
  • Ескіз
    Документ
    Система автоматизованного управління процесом одержання полімерних композиційних матеріалів на основі акрилоксиду з антибактеріальною активністю
    (НТУ "ХПІ", 2011) Подустов, Михайло Олексійович; Дзевочко, Олександр Михайлович; Литвиненко, Євгенія Ігорівна
    Показані сучасні тенденції в створенні полімерних композиційних матеріалів на основі Акрилоксиду для застосування в медицині, переважно стоматологічного призначення із заданим поєднанням властивостей, в першу чергу антибактеріальній активності. Представлений перелік основних контурів контролю і регулювання технологічного процесу отримання полімерних композиційних матеріалів. Приведена функціональна схема автоматизації.