Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз двохступеневого спалювання палива в мультипаливних котлах
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Єфімов, Олександр Вячеславович; Каверцев, Валерій Леонідович; Дягілєв, Вадим Олександрович; Гаркуша, Тетяна Анатоліївна; Черниш, Богдан Борисович
    Метою даної статті є проведення аналізу двохступеневого спалювання мультипаливного котла, який може працювати на газі та мазуті. В роботі порівнюється декілька варіантів реалізації двухступеневого спалювання в котлі. Проаналізовано вплив навантаження котла на концентрацію оксидів азота у відхідних газах, розподіл падаючих теплових потоків по висоті топки котла, зміна концентрації сірчаного ангідрида в газах за пароперегрівачем.
  • Ескіз
    Документ
    Побудування моделі для розрахунку водо-водяного теплообмінника у складі мутьтипаливного котельного агрегату
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Каверцев, Валерій Леонідович; Дягілєв, Вадим Олександрович
    Метою даної статті є створення напряму для розробки комплексної програми розрахунку мультипаливних котельних агрегатів. У статті пропонується розрахунок водо-водяного теплообміннику який входить до складу мультипаливного котла. Представлений варіант логічної блок-схеми даного розрахунку можна буде використовувати для розробки варіантів конструкцій мультипаливних котельних агрегатів за допомогою програмних комплексів в комп’ютерному середовищі.
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення моделі теплогідравлічного розрахунку мультіпаливного котельного агрегату
    (НТУ "ХПІ", 2018) Каверцев, Валерій Леонідович; Дягілєв, Вадим Олександрович; Єсипенко, Тетяна Олексіївна
    Метою даної статті є створення напряму до розробки комплексної програми розрахунку мультіпаливних котельних агрегатів. У статті пропонується вдосконалення моделі теплогідравлічного розрахунку мультіпаливного котла. Представлений варіант логічної блок-схеми теплового розрахунку мультипаливного котельного агрегату з урахуванням його системи сепарації. Цю блок-схему можна буде використовувати для розробки варіантів конструкцій мультипаливних котельних агрегатів за допомогою програмних комплексів в комп'ютерному середовищі. Розроблені рішення можуть бути застосовані при розробці перспективних конструкцій мультипаливних котельних агрегатів, здатних працювати в широкому діапазоні експлуатаційних навантажень.
  • Ескіз
    Документ
    Огляд проблем ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів в промисловому секторі України та можливі оптимальні шляхи їх вирішення
    (НТУ "ХПІ", 2017) Кавєрцєв, Валерій Леонідович; Дягілєв, Вадим Олександрович
    Розглянуті актуальні питання щодо проблеми ефективного використання та споживання паливно-енергетичних ресурсів в промисловості Україні. Наведенні приклади пошуку технічних рішень, які можуть знизити собівартість теплової та електричної енергії. Наведені статистичні дані використання паливнo-енергетичних ресурсів у найбільш енерговитратних галузях промисловості. У висновках вказані причини неефективного викорис-тання енергоресурсів і запропоновані рекомендації щодо доцільного їх використання шляхом побудови нових або модернізації діючих енергетичних установок.