Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Моделирование обмена информацией в информационных системах: концептуальный уровень
    (НТУ "ХПИ", 2006) Альмхерат, Ахмад Али (Абдель Карим); Жолткевич, Г. Н.; Жолткевич, А. Г.
    У статті розглянута проблема імітаційного моделювання процесів обміну інформацією у розподілених програмних комплексах, зокрема інформаційних системах. Обґрунтовано необхідність створення інструментарію для забезпечення такого моделювання з метою визначення адекватності того чи іншого архітектурного шаблону до конкретної проектної ситуації. Запропонована концептуальна модель предметної області імітаційного моделювання процесів обміну інформацією в інформаційних системах.
  • Ескіз
    Документ
    Об одной логической модели распределенной обработки информации на базе сетей Петри с модифицированной динамикой
    (НТУ "ХПИ", 2006) Саламех Абу-Джассар, Амер Тахсин; Дуравкин, Е. В.; Жолткевич, Г. Н.
    У статті розглянуто підхід до моделювання механізмів доступу до інформаційних ресурсів у розподіленій системі обробки інформації. Запропонованих підхід базується на модифікації апарату мереж Петрі та засобів його аналізу (дерева досяжності). Використання розроблених механізмів аналізу розподілених систем дозволить виявляти конфліктні ситуації при використанні ін формаційних ресурсів, а також вказувати на послідовність станів системи, що приводять до таких ситуацій.
  • Ескіз
    Документ
    Модель хранения образцов полусхем средствами реляционных баз данных
    (НТУ "ХПИ", 2006) Жолткевич, Г. Н.; Ахмад Юсеф, Ибрахим Ибрахим
    В статті розглянута задача забезпечення якості інформації в інформаційних системах за рахунок формалізації структури інформації, якою обмінюються система та її оператори. Структурування інформації, як метод забезпечення її коректності, пропонується проводити на основі єдиної мета моделі – теорії напівсхем. Запропонована концептуальна модель представлення зразків напівсхем в інформаційній системі.
  • Ескіз
    Документ
    Об одном классе концептуальных моделей
    (НТУ "ХПИ", 2006) Жолткевич, Г. Н.; Федорченко, К. А.
    В класі напівсхем, що використовуються для концептуального моделювання інформаційних систем, знайдено підклас нерекурсивних напівсхем. Доведено, що будь-яка нерекурсивна напівсхема є схемою. Продемонстровано можливість явної побудови схеми бази даних за нерекурсивною напівсхемою, що дозволяє застосовувати запропоновану модель для автоматизації побудови та супроводження метаданих бази даних інформаційної системи.
  • Ескіз
    Документ
    Об одном подходе к формированию маршрутов обработки элементарных поверхностей
    (НТУ "ХПИ", 2009) Фролов, Вячеслав Викторович; Жолткевич, Г. Н.
    В статье рассмотрена возможность определения тенденции изменения точности обработки на основе оптимизационной модели коэффициента уточнения с использованием генетического алгоритма для поиска частных коэффициентов уточнения, составляющих маршрут обработки и удовлетворяющих условию оптимальности.
  • Ескіз
    Документ
    Методика расчета технологических размерных цепей с помощью искусственных нейронных сетей
    (НТУ "ХПИ", 2009) Фролов, Вячеслав Викторович; Жолткевич, Г. Н.
    Предложена методика расчета размерных цепей с помощью формального нейрона, позволяющая обеспечить расчет допусков звеньев, исходя из возможностей технологических методов на основе оптимизационной модели.