Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 1 з 1
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу калію хлористого на реологічну активність бентоніту
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Кустурова, Олена Валеріївна; Жуган, Оскар Анатолійович; Печеніжська, Аліна Вікторівна; Моцарь, Дмитро Володимирович; Сугробов, Максим Олегович
    Розглянуто зміни реологічної активності бентонітової глини, які впливають на стійкість стовбура свердловин при бурінні в Мезозойських відкладах ДДз. Експериментально показано, що зміни реологічної активності глини впливають на стабільність бурового розчину. Всесвітня практика встановила високі вимоги до технологічних рідин для буріння, та обмежила використання бентоніту. Зниження концентрації бентоніту для поліпшення якості буріння, на думку авторів, негативно впливає на стійкість стінок свердловин складених теригенними відкладами Мезозою. Сучасні процеси спорудження та експлуатації свердловин в Україні відбуваються не тільки в складних гірничо-геологічних умовах, але і в тчаси складної економічної кризи. Дані умови сприяють розвитку науково-дослідних робіт для мінімізації витрат на приготування технологічних рідин на основі вітчизняної сировини. Технологічні рідини для буріння свердловин не повинні забруднювати навколишнє середовище і продуктивні горизонти.