Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Побудова деяких геометричних тіл у диметрії
    (НТУ "ХПІ", 2008) Журило, Алла Григорівна
  • Ескіз
    Документ
    А. Ф. Мевіус – перший професор металургії чавуну і сталі в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2008) Журило, Алла Григорівна
    У статті наведено відомості про видатного вітчизняного металурга, першого професора металургії чавуну і сталі в Україні Аполлона Федоровича Мевіуса. Наводяться дані про його праці, що стали класикою металургійно-ливарної галузі, внесок у проектування і будівництво металургійних заводів на півдні України. Уточняються терміни створення кафедри металургії у Харківському технологічному інституті.
  • Ескіз
    Документ
    Чарльз Гаскойн – фундатор українського металознавства. До 210-річчя першої української заводської лабораторії
    (НТУ "ХПИ", 2010) Журило, Алла Григорівна
    Зроблено ретроспективний огляд початку металознавства й ливарництва в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Історія дослідження властивостей металу на Україні
    (НТУ "ХПІ", 2012) Журило, Алла Григорівна
    У даній статті наводиться історія визначення властивостей металів в Україні. Зроблені деякі висновки щодо початку досліджень параметрів металу. В кінці розглянуті різні проблеми перспектив розвитку дослідження властивостей металів і сплавів.
  • Ескіз
    Документ
    Побудова деяких машинобудівних креслеників при кресленні елементів ливарної форми
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2010) Журило, Алла Григорівна; Журило, Дмитро Юрійович
    В статті наведено дані щодо графічного нанесення елементів ливарної технології на існуючий кресленик машинобудівної деталі. Розглянуто приклади зображення стриженів, елементів ливникової системи, припусків на механічну обробку, які зображують на креслениках різними кольорами. Проведено аналіз елементів кресленика, які зображуються різними кольорами