Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Регулювання процесів просторового структурування пожежобезпечних композицій поліолефінів системами біфункціональних кремнійорганічних сполук
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Чулєєва, Олена Володимирівна; Золотарьов, Володимир Михайлович
    Метою статті є визначення впливу хімічного складу та кінетичних характеристик ініціаторів на процес просторового структурування (зшивання) поліолефінів біфункціональними кремнійорганічними сполуками. Досліджували поліетилен низької густини, лінійний поліетилен низької густини, суміші Sb2O3 з бром та хлорорганічними сполуками в співвідношенні 1:3, як антипірени; системи зшивання на основі вінілтриметоксісилану. Ініціатори щеплення - дікумілпероксид та [1,3-феніленбіс (1-метилетилиден)] біс [третбутил] пероксид. Зразки полімерних композицій виготовляли на лінії компаундування та екструзійній лінії виготовлення кабельної продукції. Визначення показників просторового структурування (зшивання): фракції гелю, теплової деформації, залишкового видовження проводили за стандартними методиками. Вперше використано ці методики досліджень з метою визначення впливу діалкілпероксидів на процеси просторового структурування поліолефінів в присутності галогеновмісних антипіренів. Показана ефективність використання [1,3-феніленбіс (1-метилетилиден)] біс [третбутил] пероксиду як ініціатору щеплення.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив триоксиду сурми на поширення полум'я в пожежобезпечних полімерних композиціях
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Золотарьов, Володимир Михайлович; Чулєєва, Олена Володимирівна
    Метою статті є визначення впливу триоксиду сурми на поширення полум'я в пожежобезпечних полімерних композиціях. Досліджували пожежобезпечні полімерні композиції на основі поліетилену низької густини та лінійного поліетилену низької густини, галогенвмісних антипіренів та триоксиду сурми. Визначали показники вертикального поширення полум’я поодиноко прокладеного ізольованого проводу. Показано що для полімерних композицій на основі поліолефінів, які здатні до зшивання силанами, кількість антипіренів зменшується на 24–48 % під час використання антипіренів, що містять суміш галогену та триоксиду сурми в співвідношенні 3:1.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу інгредієнтів на електрофізичні властивості наномодифікованих пожежобезпечних полімерних композицій з дигідратами оксиду магнію
    (НТУ "ХПІ", 2019) Чулєєва, Олена Володимирівна; Золотарьов, Володимир Михайлович
    Метою статті є визначення впливу фізико-хімічних властивостей та концентрації модифікаторів, типу і дисперсності дигідратів оксиду магнію та полімерної матриці на електрофізичні властивості пожежобезпечних композиційних матеріалів кополімеру етилену з вінілацетатом. Досліджували композиції кополімеру з показником плинності розплаву 2,5 г/10 хв та 5 г/10 хв., дигідрати оксиду магнію з середнім медіаннім діаметром часточок 3 мкм та 3,7 мкм, аміносилани з динамічною в’язкістю 2 МПа ∙ с та 2,5 МПа ∙ с. Для проведення досліджень використовували методи визначення електричної міцності, об’ємного електричного опору, тангенсу кута діелектричних втрат, діелектричної проникності. Для цього використовували апарат випробування ізоляції, вимірювач електричного опору ізоляції, міст змінного струму. З метою порівняння для кожної полімерної композиції будували графіки залежності цих показників від вмісту інгредієнтів. Отримано електрофізичні характеристики, які дозволяють визначити склад, що забезпечує оптимальні значення для ізоляційних матеріалів з підвищеними вимогами пожежної безпеки. Вперше використано методи електрофізичних досліджень з метою визначення впливу властивостей інгредієнтів полімерних композицій на електричну міцність, питомий об’ємний електричний опір, тангенс кута діелектричних втрат, діелектричну проникність.