Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Товариство з обмеженою відповідальністю "Нова Баварія" як приклад діяльності виробничих підприємств із змішаним (приватно-держаним) капіталом за часів НЕПу
    (НТУ "ХПІ", 2015) Кабачек, Володимир Вікторович
    У статі йдеться про часи НЕПу, коли було засноване і певний час проіснувало у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю концесійного типу "Українське броварне товариство "Нова Баварія". До складу товариства увійшли Харківський губвиконком та громадянин Естонії І. І. Окман. Попри в цілому успішну роботу вказаного товариства, воно припинило свою діяльність через не пов'язані з м. Харковом причини. Робиться висновок про непослідовність дій державних органів, що ставило приватний капітал, у т.ч. – іноземний, у атмосферу невизначеності і надзвичайних ризиків.
  • Ескіз
    Документ
    Формування місцевих державних промислових об’єднань на початку НЕПу
    (НТУ "ХПІ", 2014) Кабачек, Володимир Вікторович
    Стаття присвячена формуванню місцевих державних госпрозрахункових об’єднань у 1921-1922 рр. Визначено їх особливості порівняно з трестами великої індустрії. Місцеві керівники опиралися зазіханням з центру як могли і подекуди досягали певних успіхів. Боротьба місцевої влади з республіканськими відомствами носила в основному прогресивний характер, відповідала інтересам економічної доцільності, проте сили в ній були нерівними.