Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Створення експериментального зразка установки для реалізації випробувань імпульсним електричним полем що супроводжує блискавку
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Князєв, Володимир Володимирович; Мельніков, Петро Миколайович; Чернухін, Олександр Юрійович
    Здійснено аналіз вимог стандарту NATO AECTP 250:2014 стосовно випробувань за видом NL254-Е. Розділ 254.4 стандарту АЕСТР-250:2014 присвячений розгляду амплітудно-часових параметрів та ефектів прямих та непрямих ударів блискавки, які використовуються при випробуваннях об’єктів військової техніки (ОВТ) на блискавкостійкість. Непрямі удари блискавки, це розряди блискавки на відстані не менш 10 м від ОВТ, характеризуються електричними та магнітними полями. Ці поля мають абревіатуру NL254-E (електричне поле) та NL254-Н (магнітне поле). Напруженості цих полів наведено у табл. 254-6 стандарту АЕСТР-250:2014. Виявлено суттєву розбіжність між значеннями швидкості наростання напруженості електричного поля регламентовані стандартом NATO AECTP 250:2014 та військовим стандартом СШАMIL STD 464C:2010. У даній статі описано установку для генерування імпульсу електричного поля. Розроблено варіант реалізації експериментального зразка установки та схеми випробувань. Створено експериментальний зразок установки, яка забезпечує генерацію імпульсного електричного поля з нормованими параметрами, які відповідають вимогам стандарту СШАMIL STD 464C:2010. Надано докази відповідності вихідних параметрів установки вимогам стандарту. Дослідження спрямовано на створення в Україні національної системи оцінювання відповідності зразків ОВТ вимогам стандартів НАТО та військових стандартів США з електромагнітної сумісності (ЕМС).
  • Ескіз
    Документ
    Оновлення національних стандартів в сфері електромагнітної сумісності
    (НТУ "ХПІ", 2016) Князєв, Володимир Володимирович
    У статі наведено аналіз національних стандартів України у галузі електромагнітної сумісності (ЕМС) технічних засобів (ТЗ) ідентичних європейським, які прийнято методом підтвердження, з наданням чинності з 1 січня 2016 року. Порівняння вимог цих стандартів з аналогічними, які були чинні в Україні та введені методом перекладу відповідних стандартів ІЕС, має сенс з різних причин. Важливо визначити чи є між ними суттєві відмінності, які необхідно враховувати виробникам ТЗ та органами з оцінки відповідності при здійснені випробувань ТЗ. Крім того, є формальна сторона питання, що пов’язана з необхідністю внесення змін до сфери акредитації випробувальних лабораторій. Визначено, що суттєвих відмінностей не має. Автор також вважає недоцільною відміну чинності попередніх редакцій стандартів.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування еталону-СН для визначення перехідних характеристик засобів вимірювання високих імпульсних напруг
    (НТУ "ХПІ", 2010) Немченко, Юрій Семенович; Князєв, Володимир Володимирович; Лісной, Іван Петрович; Кравченко, Володимир Іванович
    Описана методика використання Еталону великих імпульсних напруг (Еталон-СН) для визначення перехідних характеристик засобів вимірювання високих імпульсних напруг. Методику було випробувано на дільниках напруги різних типів з амплітудою від 6 кВ до 300 кВ.