Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Умови запалювання об'ємного розряду в системах електрофільтрації газів
    (НТУ "ХПІ", 2018) Богуславський, Леонід Зіновійович; Козирєв, Сергій Сергійович; Овчиннікова, Лариса Єфремівна; Адамчук, Юрій Олегович; Чущак, Сергій Володимирович
    Досліджено вплив конструкції електродних систем та швидкості газового потоку на умови запалювання та підтримки стабільного об'ємного розряду в системах електрофільтрації газів. Встановлено, що для отримання об'ємного розряду, який за- ймає весь міжелектродний об'єм, необхідне застосування електродної системи типу «щітка» з симетричним розташуванням осаджувальних електродів. Напруга запалювання й інтенсивного світіння такого розряду 55–60 кВ при частоті проходження імпульсів від 1 до 3 кГц. Для недопущення виникнення контракції мінімальна частота проходження імпульсів повинна бути пропорційна швидкості потоку газу і обернено пропорційна довжині каналу прокачування газу.
  • Ескіз
    Документ
    Архітектура системи діагностики залишкового ресурсу і якості електричної ізоляції промислових електротехнічних споруд на базі теслівських кіл
    (НТУ "ХПІ", 2007) Мирошниченко, Л. М.; Овчиннікова, Л. Є.; Голобородько, А. М.; Козирєв, Сергій Сергійович
    Проведено аналіз факторів, що впливають на стан електричної ізоляції електротехнічних об’єктів; розроблено архітектуру системи діагностики залишкового та якості електричної ізоляції промислових об'єктів на базі теслівських кіл.
  • Ескіз
    Документ
    Нечітка модель електровибухового перетворення енергії як об'єкта керування
    (НТУ "ХПІ", 2007) Козирєв, Сергій Сергійович
    Побудовано нечітку модель керування електровибуховим перетворенням енергії на основі фаззі-апроксимації. Використання нечіткої моделі при синтезі систем керування забезпечить її адаптивність при змінних технологічних параметрах та зовнішніх впливах.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз динаміки системи керування електровибуховим перетворенням енергії на основі нечіткої логіки
    (НТУ "ХПІ", 2009) Козирєв, Сергій Сергійович; Овчиннікова, Лариса Єфремівна
    Представлено систему автоматичного керування електровибуховим перетворенням енергії на основі нечітких регуляторів. Проведено аналіз динаміки, визначено параметри, які впливають на характер поведінки системи. Дано рекомендації щодо вибору параметрів системи керування, які забезпечують необхідну якість перехідних процесів.
  • Ескіз
    Документ
    Узагальнена модель керування технологічним процесом електророзрядного синтезу нановуглецю
    (НТУ "ХПІ", 2016) Назарова, Наталя Станіславівна; Вінниченко, Дмитро Валерійович; Козирєв, Сергій Сергійович; Овчиннікова, Лариса Єфремівна; Чущак, Сергій Володимирович
    Проведено аналіз технологічного процесу електророзрядного синтезу нановуглецю як об’єкта керування. Побудовано узагальнену модель керування технологічним процесом високочастотного електророзрядного синтезу вуглецевих наноматеріалів з вуглецевмісного газу у вигляді графа, у якому технологічні підгрупи операцій відповідають гілкам, а стійкі стани – вершинам графа. Визначено координати векторів стану. Це дає змогу технологічний процес представити фрагментарно, та використовуючи метод декомпозиції, задачу керування розкласти на декілька задач різного рівня, кожна з яких відноситься до певного фрагменту технологічного процесу, незалежна, має свої критерії оптимальності та алгоритми реалізації.