Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 18
  • Ескіз
    Документ
    Формування тестових впливів для першого рівня інформаційно вимірювальної системи
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Григоренко, Ігор Володимирович; Кондрашов, Сергій Іванович; Опришкін, Олександр Сергійович
    Питання підвищення ефективності систем помелу кави завдяки бездемонтажному тестовому контролю метрологічних характеристик інформаційно-вимірювальних систем залишається актуальним на сьогоднішній, незважаючи на те, що цім питанням продовжують займатися як вітчизняні так і закордонні вчені. Тестові методи контролю знайшли широке застосування у різноманітних галузях виробництва і системи помелу не є виключенням. Окрім чинників, що впливають на процес помелу кави треба враховувати зміну метрологічних характеристик як окремих компонентів обладнання так і інформаційно-вимірювальної системи у цілому. Оскільки процес помелу є динамічним то необхідно проводити тестовий контроль обладнання без припинення роботи. Виникає потреба в бездемонтажному тестовому контролі шляхом формування адитивних і мультиплікативних тестових впливів на першому рівні інформаційно-вимірювальної системи. Складністю є те, що при побудові математичної моделі процесу практично неможливо врахувати динамічні зміни на об’єкті, які можуть бути і лінійними, і нелінійними. Вказана особливість процесу помелу робить необхідним перехід до створення ситуаційної системою з нечіткою логікою, яка може допомогти у визначенні оптимального співвідношення між характеристиками технологічного обладнання для забезпечення мінімального значення динамічної похибки. У роботі для створення ситуаційної системою з нечіткою логікою було обрано метод побудови нечіткого висновку Mamdani. Цей алгоритм найбільш поширений, коли необхідно допомогти у прийнятті рішення інженеру-метрологу. За допомогою графічного інтерфейсу користувача побудовано ситуаційну систему з нечіткою логікою для першого рівня інформаційно-вимірювальної системи, що здатна визначати такі параметри, що забезпечать мінімальне значення динамічної похибки системи помелу при відпрацюванні дії адитивних і мультиплікативних тестових впливів. Використання представленого підходу може бути поширено на клас задач по визначенню оптимального співвідношення між різнорідними параметрами для отримання найкращого результату.
  • Ескіз
    Документ
    Розроблення ситуаційної системи з нечіткою логікою для другого рівня інформаційно-вимірювальної системи
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Кондрашов, Сергій Іванович; Григоренко, Ігор Володимирович; Опришкін, Олександр Сергійович
    На сьогодні при виробництві і у побуті стає питання підвищення якості та ефективності систем помелу. Це можуть бути як цементні і поробляючи зерно заводи, так і кав'ярні, що використовують машини для помелу кави. Ефективне управління процесом помелу має велике значення для збільшення продуктивності і якості кінцевого продукту. Управління процесом помелу є складною задачею внаслідок того, що на процес впливають багато чинників. Крім чинників треба враховувати при аналізі ще ступень зносу ріжучих поверхонь, люфт у механічних передачах, що збільшує відстань між жорновами і матеріал, з якого вони вироблені. Математичні моделі, що описують процес помелу не можуть бути повністю досконалими, бо містять обмежену кількість чинників, які впливають на процес і всі вони визначаються у різних фізичних величинах. Також при розробці математичної моделі практично неможливо врахувати динамічні зміни у об’єкті контролю, які можуть бути як лінійними, так і нелінійними. Всі ці особливості складного об’єкту контролю роблять необхідним перехід до створення ситуаційної системи з нечіткою логікою, яка надасть можливість врахувати усі особливості і складності, що виникають при створенні "образу" об'єкта контролю. Для розроблення ситуаційної системи з нечіткою логікою обрано найбільш прийнятний для задач метрологічного забезпечення метод побудови нечіткого висновку ситуаційного типу Мамдані. За допомогою графічного інтерфейсу користувача вдалося побудувати ситуаційну систему з нечіткою логікою, яка надала можливість встановити для другого рівня інформаційно-вимірювальної системи, де формується технологічний і метрологічний "образ" об'єкта контролю з урахуванням впливу зовнішніх та внутрішніх факторів, необхідні технологічні режими, що позитивно вплинуть на однорідність помелу.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз процесів і оптимізація частоти живлення електромагнітного накладного датчика вприска палива
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Борисенко, Анатолій Миколайович; Борисенко, Євген Анатолійович; Кондрашов, Сергій Іванович; Павлова, Наталія Миколаївна; Триньов, Олександр Володимирович
    Інформація про параметри подачі палива необхідна для оцінки експлуатаційних та екологічних показників роботи та стану дизеля автомобіля та трактора. Для отримання такої інформації потрібен спеціальний датчик, що має високу чутливість і не вбудовується в систему живлення. У роботі виконано аналітичний опис процесів у накладному електромагнітному датчику упорскування палива дизеля. За обраною електромагнітною схемою представлена схема заміщення. Для аналізованого перетворювача прийнято обґрунтовані припущення. Подано аналітичні залежності електричних та магнітних показників нелінійного ланцюга датчика. Визначено умови отримання максимальної чутливості датчика. Наведено алгоритм розрахунку магнітного ланцюга. Для вибраних конструктивних параметрів та робочого струму визначено оптимальну частоту та величину напруги живлення.
  • Ескіз
    Документ
    Класифікація сучасних електрохімічних методів контролю корозійних процесів
    (НТУ "ХПІ", 2008) Кондрашов, Сергій Іванович; Забара, Володимир Федорович; Чернишова, К. К.
    В статті проаналізовані електрохімічні методи контролю корозійних процесів. Представлена узагальнена схема методів вимірювань по електродному потенціалу. Розглядаються основні переваги методів визначення стану металевих конструкцій по електродному потенціалу.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз нелінійності реляційно-різницевого оператора тестової корекції для дробово-раціональних функцій перетворення
    (НТУ "ХПІ", 2008) Кондрашов, Сергій Іванович; Опришкіна, Марина Ігорівна
    Проведено аналіз нелінійності реляційно-різницевого оператора тестової корекції вхідного сигналу вимірювального перетворювача, що має дробово-раціональну функцію перетворення та визначено константи, що дозволяють визначити параметри системи тестового контролю та необхідну кількість додаткових вимірювань.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження можливості корекції динамічної похибки тестового контролю при нелінійній моделі зміни вхідного сигналу
    (НТУ "ХПІ", 2008) Кондрашов, Сергій Іванович; Григоренко, Ігор Володимирович; Тюрін, М. С.
    Визначено можливість корекції динамічних похибок систем тестового контролю вимірювальних перетворювачів у автоматизованих системах контролю та керування при нелінійній моделі зміни вхідного сигналу. Загальні моделі конкретизовано для вимірювального перетворювача з передаточною функцією інерційної аперіодичної ланки.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження методу вимірювання електричного потенціалу в задачах контролю дефектів нафто-, газопроводів
    (НТУ "ХПІ", 2008) Кондрашов, Сергій Іванович; Забара, Володимир Федорович; Чернишова, К. К.
    В статті розглянуто метод вимірювання поляризаційного потенціалу підземних металевих споруд з використанням трьох електродів порівняння. Проведено аналіз вимірювальних моделей для визначення величини поляризаційного потенціалу.
  • Ескіз
    Документ
    Впровадження в Україні технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання
    (НТУ "ХПІ", 2010) Кондрашов, Сергій Іванович; Пантюхова, О. В.
    Тема определена требованиями адаптации нормативно-правовых актов Украины к законодательству Европейского Союза. Адаптация законодательства в области технического регулирования осуществляется путем введения технических регламентов, которые являются аналогами соответствующих Директив ЕС.
  • Ескіз
    Документ
    Використання теорії нечітких множин в управлінні якістю освітніх послуг
    (НТУ "ХПІ", 2010) Кондрашов, Сергій Іванович; Рогов, М. Ф.; Шматько, Т. В.
    В статті запропоновано метод проведення експертного оцінювання якості освітніх послуг, що спирається на їх нечітку інтерпретацію. Визначено часткові та одиничні показники якості освітніх послуг у вищому навчальному закладі. Надано обробку результатів експертного оцінювання з використанням апарату нечітких множин, що забезпечує коректність результатів оцінки.
  • Ескіз
    Документ
    Кафедра "Інформаційно-вимірювальні технології і системи". Історичний нарис
    (НТУ "ХПІ", 2011) Кондрашов, Сергій Іванович; Тверитникова, Олена Євгенівна
    У статті розглянуті етапи становлення і розвитку кафедри інформаційно-вимірювальних технологій і систем. Освітлена наукова, педагогічна діяльність співробітників кафедри.