Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Визначення рівня фінансової безпеки суб’єктів фінансових відносин макро та мезорівнів
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кузенко, Ольга Леонідівна; Ареф’єва, Олена Володимірівна
    У статті представлено результати визначення рівня фінансової безпеки суб’єктів фінансових відносин макро- та мезорівнів. Рівень фінансової безпеки суб’єктів фінансових відносин макро- та мезорівнів визначається за допомогою індикаторів для кожної складової. Кожний з індикаторів проаналізованих складових фінансової безпеки суб’єктів фінансових відносин макро- та мезорівнів, підлягав аналізу, за допомогою експертів були упорядковані та використована методика кваліметричного моделювання надала їм ранги значимості використовуючи п’ятиступеневий масштаб оцінки ваги індикаторів складових фінансової безпеки. В статті запропоновано визначати рівень фінансової безпеки суб’єктів фінансових відносин макро та мезо рівнів шляхом комплексного аналізу інтенсивності впливу складових на фінансову безпеку. Представлені розрахунки дозволяють з впевненістю стверджувати про низький рівень фінансової безпеки України, серед внутрішніх та зовнішніх причин низького рівня фінансової безпеки на макро рівні варто виділити фінансову дестабілізацію в країні, нецільове використання бюджетних коштів, невиконання дохідної частини державного бюджету, недосконалість державної фінансової інфраструктури економічної сфери, існуючі інфляційні процеси, недосконалість національної банківської системи, що має безпосередній різносторонній негативний вплив на фінансову безпеку, відповідно до чого їхня нейтралізація повинна здійснюватися різними методами, які дозволять отримати відповідний ефект.
  • Ескіз
    Документ
    Модель процесу функціонування фінансового механізму фінансової безпеки суб’єктів господарювання мікро рівня
    (НТУ "ХПІ", 2015) Ареф’єва, Олена Володимірівна; Кузенко, Ольга Леонідівна
    У статті представлено модель процесу функціонування фінансового механізму фінансової безпеки суб’єктів господарювання мікрорівня. Фінансовий механізм фінансової безпеки суб’єктів господарювання в системі фінансових відносин перед усім це комплекс розроблених та злагоджених послідовних дій як окремого елемента так і системи в цілому, ефективність яких можливо довести шляхом моделювання як процесу його функціонування, так і ймовірності різноманітних процесів, тому, на наш погляд, доцільним є розробка моделі процесу функціонування фінансового механізму фінансової безпеки суб’єктів господарювання в системі фінансових відносин на основі марковських процесів з дискретними станами і неперервним часом.