Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Виготовлення заготовок для корпусів коннекторів холодним видавлюванням
    (НТУ "ХПІ", 2017) Левченко, Володимир Миколайович; Коворотний, Тимофій Леонідович; Кузьменко, Віктор Іванович; Даниленко, Віктор Якович
    Дослідженні можливості виготовлення коннекторів типу ВКШУ.753117.035-05 методами холодного об'ємного штампування з максимальним скороченням кількості металу, що йде у відхід при механічній обробці. Вивчена кінематика процесу штампування з циліндричної заготовки за один перехід і можливість отримання видавлюванням напівфабрикату для подальшої механічної обробки із забезпеченням максимального наближення до форми і розмірам готової деталі. Моделювання проводили методом скінчених елементів, що дозволило не тільки досліджувати формозміну заготовки, а й визначити напружено-деформований стан і енергосилові параметри процесу. В результаті проведених досліджень запропоновано технологію виробництва заготовок для деталей даного типу з використанням комбінованого видавлювання з заготовки, що отримується відрізанням від прута діаметром 25 мм.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження тертя при холодній пластичній деформації
    (НТУ "ХПІ", 2009) Даниленко, Віктор Якович; Євстратов, Віталій Олексійович; Кузьменко, Віктор Іванович
    Для характеристики стану фосфатного мастильного покриття запропоновані нові терміни: скінограма, а також часткові коефіцієнти суцільності Kcz (поздовжній) і Kcθ (тангенціальний). Для визначення Kcz й Kcθ створено пристрої ДС-1 й ДС-2, які дозволили визначити Kcz й Kcθ на будь-якій ділянці контактної поверхні у вигляді скінограми або числа. Експериментально встановлено, що коефіцієнти суцільності залежать від виду операції, форми інструмента й розмірів заготованки. Уведено важливе для підвищення стійкості штампів поняття – діаграма зношування. Дано дефініцію нового для обробки металів тиском терміна – шлях тертя L(k). Наведено функцію, за допомогою якої можна обчислити L(k) залежно від координати k контактної поверхні деформуючого інструмента. Для визначення тертя на контактних поверхнях інструмента в процесах пластичної деформації автори розробили пристрій ДТ-4, що дозволила визначити τк при нормальних тисках аж до σп / σS = 8. Експериментально досліджували тертя на контактних поверхнях сталевих фосфатованых зразків, просочених концентратом НБ-5 або господарським милом. На підставі експериментов побудовані графіки залежності коефіцієнта тертя μn= τк / σп від нормального тиску σn і швидкості переміщення заготованки по інструменту v0.
  • Ескіз
    Документ
    Деякі підходи до вирішення задачі прямого видавлювання з уширенням, що враховують вплив тертя на кінцеве формоутворення та виникаюче навантаження
    (НТУ "ХПІ", 2012) Василенко, В. О.; Горностай, В. М.; Кузьменко, Віктор Іванович; Плєснецов, Сергій Юрійович
    Стаття присвячена визначенню напрямків удосконалення процесів холодного видавлювання профілів з роздачею в напрямку зниження зусиль деформування, підвищення стійкості деформуючого інструменту та отримання виробів підвищеної надійності та довговічності. Увага акцентується на впливі тертя на кінцеве формоутворення та виникаюче навантаження.