Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 21
  • Ескіз
    Документ
    Створення графічного стегофайлу на зображенні-контейнері з використанням вейвлетів
    (НТУ "ХПI", 2010) Литвин, О. М.; Дроботя, А. І.; Кулик, Станіслав Іванович; Литвин, Олег Олегович
    В статті запропоновано метод створення графічного стегоповідомлення на основі статичного зображення та вейвлетів. На конкретному прикладі (передача секретного графічного повідомлення) розглянуто роботу розробленого алгоритму, наведено результати роботи програми та аналіз результатів проведеного обчислювального експерименту. Також розглянуто перспективи подальших досліджень.
  • Ескіз
    Документ
    Оптимальні базисні функції в методі скінченних елементів
    (НТУ "ХПI", 2010) Баранова, Т. А.; Литвин, О. М.
    В статті пропонуються методи знаходження оптимальних базисних координатних функцій в методі скінченних елементів. З кожним вузлом розбиття пов’язана своя система координатних функцій. Розглянуто наближений та аналітичний розв’язки.
  • Ескіз
    Документ
    Математичне моделювання процесів, що описуються розривними функціями однієї змінної
    (НТУ "ХПІ", 2011) Литвин, О. М.; Першина, Ю. І.
    В роботі запропоновані математичні моделі процесів, що описуються функціями однієї змінної з можливими розривами в заданих вузлах області визначення функції, за допомогою розривних лінійних інтерполяційних та апроксимаційних сплайнів, використовуючи метод найменших квадратів. Побудовані математичні моделі можна буде використати в медичних, геологічних, космічних та інших дослідженнях.
  • Ескіз
    Документ
    Вибір оптимальних координатних функцій в методі скінчених елементів для еліптичних крайових задач
    (НТУ "ХПІ", 2011) Литвин, О. М.; Носов, К. В.; Баранова, Т. А.
    Пропонується схема для наближеного розв'язання еліптичних крайових задач у частинних похідних парного порядку методом скінчених елементів для областей спеціального вигляду. Знаходження наближеного розв'язку ґрунтується на варіаційних принципах. На відміну від раніше пропонованих схем, з кожним вузлом сітки пов'язується своя система координатних функцій, що дозволяє отримати більш високу точність наближення.
  • Ескіз
    Документ
    Одна теорема про ізогеометричні властивості операторів інтерлінації функцій 2-х змінних
    (НТУ "ХПІ", 2011) Литвин, О. М.; Литвин, О. О.; Ткаченко, О. В.
    В статті доведена одна теорема про ізогеометричнівластивості операторів інтерлінації функцій 2-х змінних. Зроблені висновки про вгнутість (опуклість) функції двох змінних при фіксованих значеннях y або x у напрямках осей Ox або Oy відповідно, якщо сліди цієї функції є вгнутими (опуклими) відповідно.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження методу знаходження точок розриву першого роду функції однієї змінної
    (НТУ "ХПІ", 2015) Литвин, О. М.; Першина, Ю. І.; Пасічник, В. О.
    Розроблено та досліджено метод знаходження точок розриву та ε − розриву першого роду лінійної функції однієї змінної, наближуючи її розривним інтерполяційним чи апроксимаційним лінійним сплайном. Доведені теореми про необхідну кількість ітерацій запропонованого методу для досягнення потрібної точності. Введено поняття ε − неперервності функції однієї змінної. На його основі розроблено модифікований алгоритм виявлення розривів першого роду нелінійної функції однієї змінної, використовуючи розривний апроксимаційний лінійний сплайн. Розглянуто приклад, який підтверджує ефективність запропонованого методу. Також розглянуто перспективи подальших досліджень.
  • Ескіз
    Документ
    Розв’язання задачі Коші для системи звичайних диференціальних рівнянь шляхом мінімізації похибки правих частин в нормі L₂[0,1]
    (НТУ "ХПІ", 2012) Литвин, О. М.; Лобанова, Л. С.; Мірошниченко, Г. А.
    Запропоновано новий метод знаходження наближеного розв’язку задачі Коші для систем лінійних звичайних диференціальних рівнянь. Розв’язок подається у вигляді лінійної комбінації елементів деякої системи лінійно-незалежних функцій. Невідомі сталі розкладу знаходяться з умови найкращого наближення правих частин диференціальних рівнянь системи і (можливо) їх похідних за допомогою вказаної системи лінійно-незалежних функцій. Наведено приклади.
  • Ескіз
    Документ
    Побудова розривних лінійних інтерполяційних сплайнів для наближення функцій, що мають розриви на лініях триангуляції
    (НТУ "ХПІ", 2012) Литвин, О. М.; Першина, Ю. І.; Пасічник, В. О.
    Пропонується метод побудови розривного інтерполяційного лінійного сплайну для наближення функції з можливими розривами першого роду, область визначення яких розбита на прямокутні трикутники. Причому побудовані розривні сплайни включають в себе, як частинний випадок, класичні неперервні сплайни першого степеня на триангульованій сітці вузлів.
  • Ескіз
    Документ
    Теореми про представлення виробничих функцій деякого класу за допомогою операторів нелінійної інтерлінації та інтерфлетації
    (НТУ "ХПІ", 2012) Артюх, М. В.; Литвин, О. М.
    Сформульовано та доведено теореми про умови, яким повинні задовольняти допоміжні функції у формулах нелінійної інтерлінації функції двох змінних на системі взаємно перпендикулярних ліній. Ці формули інтерлінації точно представляють виробничі функції деяких класів, а їх узагальнення для випадку функцій трьох змінних використані в задачі нелінійної інтерфлетації на системі взаємно перпендикулярних площин.
  • Ескіз
    Документ
    Виробнича функція зі змінними коефіцієнтами еластичності, побудована на основі експериментальних даних Коба-Дугласа
    (НТУ "ХПІ", 2012) Литвин, О. М.; Артюх, М. В.
    Запропоновано метод математичного моделювання економічних процесів за допомогою узагальнення формули Коба-Дугласа, в якому виробнича функція має змінні частинні коефіцієнти еластичності