Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Л. Д. Ландау – організатор фізичної науки та освіти в Україні (до 100-річчя від дня народження)
    (НТУ "ХПІ", 2008) Литвинко, А. С.
    Стаття присвячена 100-річному ювілею Льва Давидовича Ландау – фізика-теоретика колосального творчого потенціалу та надзвичайно широкого світогляду, який увійшов в історію науки як видатний вчений та талановитий вихователь кадрів теоретиків. Висвітлено науковий доробок вченого та оригінальну систему ефективної підготовки фізиків у теоретичній школі Л. Д. Ландау.
  • Ескіз
    Документ
    Прикладний аспект історико-наукових досліджень: актуальність впровадження у вищу школу
    (НТУ "ХПІ", 2012) Литвинко, А. С.; Пономаренко, Л. П.
    У статті висвітлюється 10-річний досвід молодіжних конференцій з історії науки і техніки, які з 2002 р. проводить відділ історії науки і техніки Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва та фізико-математичний факультет Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут». Показано, що історико-наукові дослідження мають світоглядну спрямованість, тому участь у конференції сприяє усвідомленню студентською молоддю ролі науки, техніки та освіти, їх історії та сучасного стану. До складу оргкомітету конференції входять 4 академіки та 1 член-кореспондент НАН України, 1 академік та 1 член-кореспондент АПН Украни, 11 професорів. Чисельність учасників конференції зростала від 18 (з 3 установ) у 2002 р. до 104 (з 20 установ) у 2012 р. За 10 років у роботі конференції брали участь молоді вчені, аспіранти, студенти та учні старших класів з 14 міст та 32 вищих навчальних закладів, ліцеїв та наукових установ Росії, України, Польщі, США, Туреччини. Щорічно видаються збірники матеріалів конференцій.
  • Ескіз
    Документ
    Использование методологии историко-научных исследований для изучения современной научной картины мира
    (НТУ "ХПИ", 2013) Литвинко, А. С.
    В статье показана значимость на современном этапе историко-научных исследований, которые формируют синтез всех областей знания, прежде всего естественно-научной и гуманитарной. Проанализирована глубокая связь научных картин мира и историко-научных исследований, предметом которых является изучение этапов формирования современной научной мысли, обобщаемых в НКМ.