Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Реперний Алгоритм для ультразвукового рівнеміра з кільцевим рухом електричного сигналу
    (НТУ "ХПІ", 2015) Літвінов, К. А.
    Досліджується принцип формування реперного сигналу в ультразвукових рівнемірах з кільцевим рухом електричного сигналу. Показано, що відношення тривалості руху УЗС в прямому та зворотному напрямку не залежить від рівня рідини в ємності та може бути використано як реперний сигнал. Так як зворотний УЗС проходить подвійну відстань в газовому середовищі, то його зміна за рахунок відхилення впливових факторів є більшою, ніж для УЗК прямого руху, що можна використати для уведення поправки в результат вимірювального контролю рівнеміра.
  • Ескіз
    Документ
    Фізичні моделі перетворень в ультразвукових засобах контролю рівня рідинних середовищ
    (НТУ "ХПІ", 2011) Стенцель, Й. І.; Рябіченко, А. В.; Літвінов, К. А.
    У роботі наведено результати теоретичних досліджень фізичних моделей в ультразвукових засобах контролю рівня рідинних середовищ на основі теорії реологічних переходів. Показано, що ультразвукові перетворювачі можуть описуватися інтегральною функцією Дірака з ядром у вигляді нелінійного диференціального рівняння переносу імпульса енергії та руху.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження похибок реперного каналу ультразвукових засобів контролю рівня рідинних середовищ
    (НТУ "ХПІ", 2011) Стенцель, Й. І.; Томсон, А. В.; Євсюков, В. В.; Літвінов, К. А.
    У роботі наведено результати теоретичних досліджень похибок реперного каналу. Показано, що похибки реперного каналу впливають на точність вимірювання ультразвукового засобу контролю рівня рідинних середовищ. Основними факторами, які викликають похибки реперного каналу, є ультразуковий перетворювач і фізико-хімічні параметри газового середовища.
  • Ескіз
    Документ
    Математичні моделі термодинамічних процесів біологічного організму
    (НТУ "ХПІ", 2014) Стенцель, Й. І.; Павлов, С. П.; Літвінов, К. А.
    На основі результатів клінічних досліджень температурних змін здорової та хворої людини, принципів реологічних переходів кількості теплової енергії та методу нульового градієнта розроблені математичні моделі термодинамічних процесів біологічного організму. Показані причини зміни термодинамічного поля здорової та хворої людини. На амплітуду зміни температури чинить вплив температура організму та час кровообігу, а також витрата крові.
  • Ескіз
    Документ
    Математичні моделі апарату нейтралізації за витратою аміачної селітри
    (НТУ "ХПІ", 2012) Стенцель, Й. І.; Проказа, О. І.; Поркуян, О. В.; Літвінов, К. А.
    У роботі наведено результати теоретичних досліджень технологічних параметрів апарату нейтралізації з врахуванням реологічних перетворень. Показано, що реологічні перетворення викликають нелінійні явища, які впливають на роботу системи контролю та управління процесом нейтралізації кислоти у виробництві аміачної селітри.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження похибок вимірювального контролю методом інтегрального функціоналу
    (НТУ "ХПІ", 2012) Стенцель, Й. І.; Євсюков, В. В.; Томсон, А. В.; Літвінов, К. А.
    У роботі наведено результати досліджень похибок ультразвукових засобів контролю рівня методом інтегрального функціоналу. Показано, що градуювальна характеристика ультразвукових засобів контролю рівня є нелінійною з нерівномірним її розподілом уздовж діапазону вимірювального контролю. Нелінійність градуювальної характеристики обумовлена нелінійним розподіленням похибок вимірювального контролю. Визначення похибок вимірювального контролю для ультразвукових засобів контролю рівня з реперним пристроями зводиться до вирішення оптимізаційній задачі Ейлера з одним закріпленим кінцем, яка вирішується використанням методу інтегрального функціоналу.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні дослідження ультразвукового пристрою контролю рівня рідинних середовищ з нерівномірною поверхнею
    (НТУ "ХПІ", 2013) Стенцель, Й. І.; Шаповалов, О. І.; Літвінов, К. А.; Євсюков, В. В.
    У роботі наведено результати теоретичних досліджень ультразвукового пристрою контролю рівня рідинних середовищ з нерівномірною поверхнею. Показано, що такі пристрої мають похибки вимірювального контролю, обумовленими розсіюванням ультразвукового сигналу від нерівномірної поверхні. Похибки можуть бути зменшенні за рахунок використання вторинних ультразвукових ефектів.
  • Ескіз
    Документ
    Принцип реологічних переходів при діагностуванні роботи серцевої системи електрокардіографічним методом
    (НТУ "ХПІ", 2013) Стенцель, Й. І.; Рябіченко, А. В.; Петросян, Л. І.; Літвінов, К. А.
    У роботі наведені результати досліджень електрокардіограм роботи серця при різних діагностичних його захворюваннях. Показано, що серце являє собою об’єкт періодичної дії, робота якого здійснюється за відповідними реологічними переходами, котрі характеризуються стоком електричної енергії.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження похибок вимірювального контролю рівня рідинних середовищ
    (НТУ "ХПІ", 2013) Стенцель, Й. І.; Літвінов, К. А.
    У роботі наведено результати досліджень методичних похибок вимірювання ультразвукових пристроїв контролю рівня рідинних середовищ. Показано, що похибки обумовлені реологічними переходами ультразвукового сигналу і залежать від товщини газового середовища та фізичних параметрів рідини й газу.