Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Исследование влияния высокоглиноземистых цементов моно- и диалюминатного составов на свойства низкоцементного глиноземошпинельного бетона
    (НТУ "ХПИ", 2007) Примаченко, В. В.; Мартыненко, В. В.; Бабкина, Л. А.; Хончик, И. В.; Бережной, М. А.; Никулина, Л. Н.; Зинченко, В. Л.; Ушеров-Маршак, А. В.; Сопов, В. П.
    Виконані порівняльні дослідження впливу високоглиноземистих цементів моно- та діалюмінатного складу на властивості низькоцементного глиноземошпінельного бетону. Враховуючи аналіз процесів вологовідділення з бетонів, а також газопроникність, термокінетичні характеристики (швидкості тепловідділення та теплоти гідратації), міцність зразків, для виробництва низькоцементного глиноземошпінельного бетону доцільніше використовувати моноалюмінаткальцієві цементи.
  • Ескіз
    Документ
    Электронномикроскопические исследования фазо- и структурообразования в процессе термообработки гидраргиллита
    (НТУ "ХПИ", 2008) Примаченко, В. В.; Мартыненко, В. В.; Карякина, Э. Л.; Кущенко, К. И.; Дергапуцкая, Л. А.
    Методом електронномікроскопічного аналізу досліджено фазо- та структуроутворення, що відбуваються під час термообробки гідраргіліту (γ -Al(ОН)₃). Встановлено, що при збільшенні температури термообробки до ~ 1000 °С утворюються переважно перехідні модифікації Al₂O₃ та мікропори, при зберіганні форми та розміру вихідних часток. При подальшому збільшенні температури до 1300 °С в поруватих частках утворюється високодисперсний α-Al₂O₃, розмір і кількість мікропор збільшується.