Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Б. В. Тітлінов – історик Російської православної церкви
    (НТУ "ХПІ", 2008) Мешковая, Світлана Іванівна
    У статті розглядаються головні віхи життя широко відомого свого часу російського вченого, публіциста та релігійного діяча Бориса Васильовича Тітлінова, аналізуються його найбільш значні наукові праці та внесок у розвиток історії Російської православної церкви.
  • Ескіз
    Документ
    Світський компонент реформи православних духовних академій 1869 р. в Російській імперії
    (НТУ "ХПІ", 2011) Мешковая, Світлана Іванівна
    У статті аналізується проблема посилення світського компоненту вищої православної духовної освіти, як одного з пріоритетних напрямків реформи церковної школи 1867-1869 рр. в Російській імперії.
  • Ескіз
    Документ
    Приватна історія трудового життя та громадянського безправ'я українського радянського єврея-"позбавленця"
    (НТУ "ХПІ", 2014) Мешковая, Світлана Іванівна
    У статті аналізуються знайдені в Державному архіві Полтавської області документи особової справи етнічного єврея-"позбавленця" Іуди Володимировича Острова щодо обмеження та відновлення його у виборчих правах (1930 р.). Досліджуються трудова діяльність, освітній рівень, матеріальне становище радянського ізгоя. Зроблено спробу складення його психологічної характеристики, виявлення можливої причини позбавлення громадянських прав.
  • Ескіз
    Документ
    Харків'яни-"позбавленці" в роки нової економічної політики (1921-1929 рр.)
    (НТУ "ХПІ", 2012) Мешковая, Світлана Іванівна
    У статті, на підставі документів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України (м. Київ) і Державного архіву Харківської області, аналізуються головні категорії, національний склад, характерні риси життя й діяльності “позбавленців” Харкова в роки непу, з метою з'ясування принципів та особливостей процесу штучної стратифікації радянського суспільства.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз причин реформи російської православної церковної школи 1867-1869 рр.
    (НТУ "ХПІ", 2012) Мешковая, Світлана Іванівна
    У статті, на підставі надрукованих та архівних джерел, визначені й проаналізовані головні причини духовно-навчальної реформи 1867-1869 рр. в Російській імперії.
  • Ескіз
    Документ
    "Позбавлена як матеріально залежна від експлоататорів батьків": особиста справа "позбавленки" Оксани Бут (1928-1930 рр.)
    (НТУ "ХПІ", 2013) Мешковая, Світлана Іванівна
    У статті аналізуються документи особистої справи Оксани Андріївни Бут щодо ураження її у виборчих правах, знайдені в Державному архіві Полтавської області.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз нормативно-правових документів щодо радянських громадян, позбавлених виборчого права (1926-1930 рр.)
    (НТУ "ХПІ", 2013) Мешковая, Світлана Іванівна
    У статті аналізується низка нормативно-правових документів 1926-1930 рр., в яких відображена політика більшовицьких урядів СРСР та УСРР щодо громадян, позбавлених виборчого права, головні недоліки і протиріччя процесу штучної маргіналізації радянського суспільства, вплив внутрішньополітичної кон’юнктури на становище українських «позбавленців».