Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Изучение влияния вида этилсиликата на синтез модифицированного наполнителя с заданными характеристиками
    (НТУ "ХПИ", 2008) Шуба, И. В.; Мухина, Л. В.; Скородумова, Ольга Борисовна; Старолат, Елена Евгеньевна
    У роботі вивчено вплив виду етилсилікату (носія SiO₂) при синтезі модифікованих наповнювачів у системі ЕТС – Al – ZrO(NO₃)₂. Досліджено механізм старіння золь-гель композицій одержаних при використанні етилсилікату марок 32 та 40 і встановлено, що при синтезі дисперсних керамічних порошків доцільно використовувати золь гідролізованого етилсилікату-32.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретическое обоснование получения гидроксидных прекурсоров золь-гель композиции в системе Al – ZrO(NO₃)₂ – ЭТС
    (НТУ "ХПИ", 2008) Шуба, И. В.; Мухина, Л. В.; Скородумова, О. Б.
    У роботі проведено термодинамічний аналіз окислення алюмінію у розчині оксинітрату цирконію та визначено ймовірні схеми взаємодії між компонентами при одержані гідроксидних прекурсорів. Визначено межі рН та температур, у яких можливо окислення тонко дисперсного алюмінію. Визначено механізм процесу окислення при рН розчину < 2 та > 2 і встановлено, що продуктами окислення у першому випадку являються Al³⁺, а в іншому – гідроксид алюмінію.