Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Роздільно-поєднаний безконтактний ультразвуковий ємнісний перетворювач для контролю імпульсами поверхневих хвиль
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Ноздрачова, Катерина Леонідівна
    Розглянуті способи реалізації високочастотних ємнісних перетворювачів, нове виконання яких дозволило б підвищити достовірність виявлення дефектів об’єктів контролю за рахунок зменшення впливу когерентних завад. Поставлена задача вирішується так, що в ультразвуковому роздільно-поєднаному високочастотному ємнісному перетворювачі для контролю імпульсами хвиль Релея, що містить корпус та закріплені в ньому протектор, з’єднувачі, дві секції полоскових електродів розміщених в неелектропровідній неферомагнітній основі. Одна секція полоскових електродів є збуджуючою, а друга приймальною, обидві секції електродів розміщені в одній площині таким чином, що полоскові електроди секцій розташовані одна від одної на заданій відстані вздовж осі, яка перпендикулярна напрямку випромінення ультразвукових імпульсів вздовж поверхні виробу, при цьому лінійні частини полоскових електродів збуджуючої та приймаючої секцій орієнтовані одна до одної під заданим кутом, перша збуджуюча секція полоскових електродів зміщена по відношенню до другої приймаючої секції полоскових електродів в напрямку випромінення імпульсів хвиль Релея на задану величину. А також іще один спосіб, де секції полоскових електродів зміщені на задану величину вздовж відносно осі напряму випромінення імпульсів поверхневих ультразвукових хвиль. Перетворювач даної конструкції має підвищену захищеність від когерентних акустичних завад від різних типів ультразвукових хвиль.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості ультразвукового контролю протяжних виробів
    (НТУ "ХПІ", 2013) Ноздрачова, Катерина Леонідівна
    Проаналізовано особливості проведення ультразвукового методу неруйнівного контролю довгомірних виробів, наведено методики контролю прутків по різним схемам. Розглянуто реалізацію стандартних зразків підприємств, які застосовуються для настроювання приладів для контролю прутків. Виділено напрямки вдосконалення розглянутого виду контролю