Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Єдине координатно-часове забезпечення як основа розв’язування протиріч інформаційної мережі систем спостереження
    (НТУ "ХПІ", 2008) Обод, Іван Іванович; Заволодько, Ганна Едвардівна; Охрименко, Максим Юрійович
    Показано, що розв’язування протиріч функціонування інформаційної мережі систем спостереження може бути засноване на спадкоємному переході до синхронної інформаційної мережі систем спостереження, концептуальними основами створення якої повинні бути: єдине координатно-часове (часове) забезпечення всіх інформаційних засобів мережі; прив'язка керуючих сигналів інформаційних засобів до визначеного (відомим споживачам) значення шкали часу системи та розподілена обробка інформації в інформаційних засобах.
  • Ескіз
    Документ
    Завадозахищеність систем спостереження, що запитують єдиної інформаційної мережі з розподіленою обробкою
    (НТУ "ХПІ", 2009) Обод, Іван Іванович; Тюрін, О. О.
    Приводиться аналіз завадостійкості та скритності існуючих запитальних систем спостереження єдиної інформаційної мережі з розподіленою обробкою. Показано, що існуючі запитальні системи спостереження мають незначну завадостійкість при дії навмисних корельованих завад та малу енергетичну скритність, обумовлену використанням інтервально-часових кодів у якості сигналів запиту і відповіді. Аналізується можливість використання широкосмугових сигналів у якості сигналів запиту і відповіді.
  • Ескіз
    Документ
    Вимірювання висоти польоту повітряного об’єкту в єдиній інформаційній мережі систем спостереження з розподіленою обробкою інформації
    (НТУ "ХПІ", 2009) Обод, Іван Іванович; Охрименко, Максим Юрійович
    Розглянуто можливість виміру висоти польоту літального апарата за вимірами похилої дальності. Проведено математичне моделювання чутливості вимірювання висоти літального апарата до помилок синхронності формування часу приймальних пунктів. Розглянуто залежність чутливості вимірювання висоти від геометрії розташування приймальних пунктів. Висунуто вимоги щодо синхронності шкал часу при вимірюванні висоти.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка впливу завад на швидкість передачі інформації у пакетних мережах передачі даних
    (НТУ "ХПІ", 2009) Обод, Іван Іванович; Яценко, Ірина Леонідівна; Маазарані, Т.; Муслімані, Р.
    Наводяться розрахунки впливу типу модуляції та енергетичних співвідношень у каналі передачі даних на швидкість передачі даних та оптимізація довжини пакету даних при передачі у каналах зв’язку при дії завад. Показано, що для оптимізації швидкості передачі даних потрібно використовувати адаптивний підхід управління МАС рівнем, що повинно передбачати аналіз характеристик середи передачі даних, та мати можливість динамічно міняти різні параметри МАС-рівня у залежності від змін середовища.
  • Ескіз
    Документ
    Порівняльний аналіз систем сигналів на базі фазової та частотної маніпуляції
    (НТУ "ХПІ", 2006) Бакуменко, Б. В.; Обод, Іван Іванович; Таршин, В. А.
    Наведено порівняльний аналіз систем сигналів, яки реалізуються на базі псевдохаотичних послідовностей.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка якості передачі інформації запитальними каналами передачі при використанні сучасних методів модуляції
    (НТУ "ХПІ", 2012) Обод, Іван Іванович; Свид, І. В.; Шевцова, Вікторія Володимирівна
    У статті досліджується якість передачі інформації запитальними каналами передачі при використанні сигналів з фазовою та квадратурно-амплітудною модуляцією. Показано, що перехід від позиційного кодування передаваної інформації до сучасних методів модуляції сигналів , що передаються, дозволяє суттєво зменшити часову базу сигналів, що призводить до збільшення завадозахисту запитальних каналів передачі інформації.
  • Ескіз
    Документ
    Синтез оптимального виявляча абонентів запиту несинхронної мережі запитальних систем передачі інформації
    (НТУ "ХПІ", 2013) Обод, Іван Іванович; Свид, І. В.; Шевцова, Вікторія Володимирівна
    У статті синтезована структура виявляча абонентів запиту несинхронної мережі запитальних систем передачі інформації, що забезпечило перехід від обслуговування сигналів запиту до обслуговування запитувачів (абонентів) і, як наслідок, дозволило підвищити завадостійкість та пропускну спроможність запитальних каналів передачі інформації.
  • Ескіз
    Документ
    Адаптивна оптимізація швидкості передачі інформації в системах радіодоступу за наявності завад
    (НТУ "ХПІ", 2013) Обод, Іван Іванович; Алалі, А.; Фатроні, М.
    Наводяться співвідношення та оцінка впливу флуктуаційних та імпульсних завад на якість роботи широкосмугових систем передачі даних при різних методах модуляції сигналів, для різних швидкостей кодування і дальністей між мобільною і базовою станціями і використання широкосмугових сигналів.