Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Зниження впливу золошлаконакопичувача сумської тец на гідросферу
    (НТУ "ХПІ", 2018) Пляцук, Леонід Дмитрович; М'якаєва, Ганна Миколаївна; М'якаєв, Олександр Володимирович
    Представлені дослідження впливу золошлаконакопичувача Сумської ТЕЦ на підземні води. За результатами моніторингу встановлено, що в підземних водах першого від поверхні водоносного комплексу спостерігається зміна хімічного складу за рахунок фільтрації вод із золовідвалу. Ознаками цього є підвищений вміст у воді із спостережних свердловин хлоридів, сульфатів, натрію, заліза. Для запобігання забрудненню підземних і поверхневих вод запропоновано створення техногенного геохімічного бар'єру. З метою вибору матеріалу для екрану досліджувались природні глини Сумської області. Встановлена присутність в глинистих матеріалах Сумського району смектитових мінералів, які забезпечують високу сорбційну здатність до іонів важких металів. Проведені дослідження показали, що іони важких металів входять структуру глин та не вимиваються з них опадами, що дозволяє рекомендувати глини Сумського району для створення протифільтраційного екрану золошлаконакопичувача Сумської ТЕЦ.
  • Ескіз
    Документ
    Оптимізація процесу гранулювання фосфогіпсу для систем біодесульфуризації
    (НТУ "ХПІ", 2016) Черниш, Єлизавета Юріївна; Яхненко, Олена Миколаївна; Пляцук, Леонід Дмитрович
    В статті описано лабораторну модель процесу грануляції фосфогіпсу, визначенно оптимальний середній розмір гранул мінерального завантаження з фосфогіпсу з урахуванням особливостей розвитку біоплівки; досліджено особливості процесу розвитку бактеріального матриксу сіркоокислюючих бактерій на гранулах відвального дигідратного фосфогіпсу. Визначено особливості впливу часу гранулювання і вологості фосфогіпсу на процес гранулювання, а також апроксимовані рівняннями регресії вплив даних факторів на оптимізацію процесу гранулоутворення. Теоретично та експериментально обґрунтовано склад добавок для модифікації гранул фосфогіпсу.