Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Метод алгоритмічних дерев класифікації на основі обмежень
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Повхан, І. Ф.
    Розглянуто спільне завдання побудови алгоритмічних дерев розпізнавання (класифікації) на основі обмеженого методу в теорії штучного інтелекту. Об'єктом дослідження є концепція алгоритмічного дерева класифікації на базі обмеженого методу. Предметом дослідження є актуальні методи, алгоритми і схеми (обмежені методи) побудови алгоритмічних дерев класифікації. Пропонується обмежений метод побудови алгоритмічних дерев класифікації, який для заданої навчальної вибірки довільного розміру будує деревоподібну структуру (модель дерева алгоритмів), яка складається з набору автономних алгоритмів класифікації і розпізнавання, оцінених на кожному кроці побудови дерева по вихідній вибірці. Пропонується обмежений метод побудови алгоритмічного дерева класифікації, основна ідея якого полягає в покрокової апроксимації початкової вибірки довільного обсягу і структури набором незалежних алгоритмів класифікації і розпізнавання.
  • Ескіз
    Документ
    Питання побудови деревоподібних моделей розпізнавання образів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Повхан, І. Ф.
    Робота піднімає важливі питання теорії розпізнавання образів (дискретних об‘єктів), які пов‘язані з загальною проблематикою побудови деревоподібних схем розпізнавання, класифікації та плавно підводить до концепції алгоритмічного дерева класифікації, що безумовно є найвищим рівнем абстракції в теорії дерев розпізнавання. Простий, ефективний, економний метод побудови логічного дерева класифікації навчальної вибірки дозволяє забезпечити необхідну швидкодію, рівень складності схеми розпізнавання, що гарантує проведення простого та повного розпізнавання дискретних об‘єктів. На сьогоднішній день існують різноманітні методи побудови як логічних дерев з одноразовим використанням ознак в структурі логічного дерева (алгоритми випадкових дерев, метод розгалуженого вбору ознак з початковою оцінкою інформативності), так і дерев з повторами різних ознак на ярусах логічного дерева (алгоритм побудови дерева з покроковою оцінкою важливості ознак, тощо). В роботі фіксуються суттєві переваги логічних дерев класифікації – програмна простота побудови дерева класифікації, зменшення часу загальної генерації логічного дерева та інше.
  • Ескіз
    Документ
    Задача загальної оцінки складності максимального побудованого логічного дерева класифікації
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Повхан, І. Ф.
    Робота присвячена проблемам теорії розпізнавання дискретних об'єктів, які пов'язані з загальною оцінкою складності результуючого логічного дерева класифікації. Дається загальна оцінка складності отриманих граф-схемних моделей у вигляді логічних дерев. Виведені числові оцінки в перспективі дозволяють розробити ефективні моделі схем мінімізації логічних дерев класифікації, а отже отримати мінімальну форму системи розпізнавання дискретних об'єктів. Отримані результати принципово важливі в задачах, які пов'язані з логічними деревами класифікації. Робота актуальна для всіх методів розпізнавання образів в яких отримана функція класифікації може бути представлена у вигляді логічного дерева.
  • Ескіз
    Документ
    Групова та індивідуальна оцінка важливості бульових аргументів
    (НТУ "ХПІ", 2011) Василенко, Ю. А.; Ващук, Ф. Г.; Повхан, І. Ф.; Поліщук, В. В.
    Основна ідея даної статті оцінити важливість аргументів і груп аргументів бульових функцій, що є важливою задачею в теорії розпізнаванні образів.