Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Об'ємне забарвлення клінкерної цегли з використанням техногенної сировини
    (НТУ "ХПІ", 2017) Рищенко, Михайло Іванович; Федоренко, Олена Юріївна; Білостоцька, Любов Олександрівна; Дайнеко, Катерина Борисівна; Полухіна, Катерина Сергіївна
    Встановлена можливість використання відходів різних виробництв для отримання темнозабарвленої клінкерної цегли методом об’ємного забарвлення маси. Показана ефективність комбінування відходів, що містять барвні оксиди (CoO, MnO₂, Cr₂O₃), що дозволяє отримувати вироби чорного і коричневого кольорів. Визначено граничний вміст використаних відходів в складі керамічних мас, при якому забезпечується заданий рівень експлуатаційних характеристик клінкерної цегли (водопоглинання не більше 5 %; міцність на стиск – більше 30 МПа, морозостійкість – більше 150 циклів). Встановлено склад кольороутворюючих фаз клінкерних керамічних матеріалів (гематит, гаусманіт), що сприяють підвищенню насиченості кольору виробів.
  • Ескіз
    Документ
    Мінералогічна і технологічна характеристика глинистої сировини північної частини Донецької області
    (НТУ "ХПІ", 2008) Щукіна, Людмила Павлівна; Федоренко, Олена Юріївна; Рищенко, Михайло Іванович; Міхеєнко (Ященко), Лариса Олександрівна; Стрельнікова, О. О.; Пермяков, Юрій Вячеславович
    В статті наведено результати комплексних досліджень хіміко-мінерального складу та кераміко-технологічних властивостей глин, які відносяться до нових сировинних ділянок Центрального Донського родовища. Надано рекомендації щодо промислової здобичі сировини та напрямків її можливого використання в керамічних технологіях.
  • Ескіз
    Документ
    Рoзробка мас для отримання клінкерної кераміки широкої кольорової гами
    (НТУ "ХПІ", 2016) Федоренко, Олена Юріївна; Рищенко, Михайло Іванович; Присяжна, Лариса Василівна
    В роботі представлені результати досліджень, спрямовані на розробку і оптимізацію складів мас для виготовлення клінкерної керамічної цегли з використанням техногенних матеріалів. Визначено раціональне співвідношення компонентів сировинних сумішей, яке забезпечує формування щільноспеченої структури матеріалів без ознак високотемпературної деформації та отримання високоміцних виробів широкої кольорової гами при температурі 1100 °С.
  • Ескіз
    Документ
    Технологічні параметри отримання легкого керамзиту методом екструзії
    (НТУ "ХПІ", 2015) Щукіна, Людмила Павлівна; Рищенко, Михайло Іванович; Міхеєнко (Ященко), Лариса Олександрівна; Цовма, Віталій Віталійович; Безугла, Катерина Сергіївна
    Розроблені технологічні параметри отримання легкого керамзиту на основі cлабоспучуваної глинистої породи. Визначений вплив зусилля формування на характеристики спучування керамзитових гранул, отриманих екструзійним методом при пластичному способі переробки маси. Встановлений оптимальний режим випалу керамзитових гранул з нормативними показниками технічних властивостей. Отримано дуже легкий керамзит однорідної форми і різних розмірів для його застосування як заповнювача керамзитобетонів та у вигляді теплоізоляційних засипок, використовуваних в енергоефективному будівництві.
  • Ескіз
    Документ
    Методика розпізнавання ПЕТ-знімків з метою ідентифікації ракових пухлин
    (НТУ "ХПІ", 2013) Рищенко, Михайло Іванович
    Запропоновано методику розпізнавання ПЕТ-знімків, яка дозволяє ідентифікувати і спостерігати за розвитком ракових пухлин за допомогою використання комплексу алгоритмів кластеризації зображень.