Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Документ
    Формування фланців в тубчастих заготовках в штампах з активною дією сил тертя
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Сабол, Сергій Францович; Горностай, Вадим Миколайович; Левченко, Павло Олександрович
    Запропоновано ефективну схему процесу холодного об’ємного формування фланців в трубчастих заготовках, що забезпечує зменшення енергосилових параметрів процесу завдяки використанню активних сил тертя. Методом скінченних елементів, за допомогою програмного середовища «DEFORM», встановлено, що зусилля деформування на пуансоні зменшується під впливом активних сил тертя, які викликані рухом оправки на якій установлена трубчаста заготовка. Таким чином, зусилля зменшуються при збільшенні швидкості оправки. Оптимальна швидкість оправки вдвічі більша, ніж швидкість течії здеформованого металу. Зі зменшенням товщини стінки виробу, зменшується зусилля процесу. За розробленою схемою видавлювання без руху оправки зусилля сягало 215тс. Схема з рухомою оправкою, де швидкість дорівнювала швидкості течії з деформованого металу зусилля сягало 190тс, що свідчить про те що, за рахунок активних сил тертя спостерігається зниження зусилля на 11.6%. Також було проведено модулювання де швидкість оправки у 2 рази більше швидкості течії здеформованого металу, зусилля падало на 13.4%. Проаналізувавши характер розподілу напружень σ_ρσ_zσ_θ, визначено що максимальнї значення напруження досягають в зоні під пуансоном та зменшується за рахунок збільшення руху оправки. Показник інтенсивності деформації e_ i, вказує на те що найбільш інтенсивно деформація протікає в об'ємі який контактує з пуансоном та збільшується зї швидкістю оправки. Використання ступеню ресурсу пластичності ψ, у випадку коли оправка не рухома сягає 0,078 та збільшується під час руху оправки до 0,156. А також при збільшені руху оправки у двічі, показник досягає відмітки 0.155. Данні результати вказують на те, що формоутворення буде проходити без руйнування.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення впливу початкового положення заготовки на параметри процеса холодного зворотного видавлювання порожнистих виробів з роздачою
    (НТУ "ХПІ", 2018) Потятиник, Андрій Миколайович; Горностай, Вадим Миколайович; Сабол, Сергій Францович; Головко, Оксана Сергіївна; Єфремов, Михайло Олегович; Брензей, Андрій Олегович
    Досліджено вплив розташування заготовки в матриці на процес отримання порожнистих виробів зворотним видавлюванням з роздачою. Визначено геометрію кінцевого виробу, напружено-деформований стан та силові параметри процесу холодного видавлювання порожнистих виробів з роздачою. Сформульовано подальші етапи досліджень за допомогою чисельних експериментів для визначення впливу наступних параметрів (ступінь деформування, кут конуса матриці, коефіцієнт роздачі, швидкість деформування та швидкість переміщення матриці) процесу зворотного видавлювання з роздачою для розробки раціональних технологічних процесів отримання виробів.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз впливу параметрів процесу холодного зворотнього видавлювання порожнистих виробів з роздачою
    (НТУ "ХПІ", 2017) Потятиник, Андрій Миколайович; Горностай, Вадим Миколайович; Сабол, Сергій Францович
    Досліджено можливість отримання порожнистих виробів зворотним видавлюванням з роздачою. Визначено параметри (конструктивні та технологічні) які суттєво впливають на процес формоутворення виробу з необхідними розмірами та якістю кінцевого виробу. Сформульовано подальші етапи досліджень за допомогою чисельних експериментів для визначення впливу параметрів (ступінь деформування, кут конуса матриці, коефіцієнт роздачі, швидкість деформування та швидкість переміщення матриці) процесу зворотного видавлювання для розробки раціональних технологічних процесів отримання виробів.
  • Ескіз
    Документ
    Обтиск вісесиметричних трубчатих виробів з горловиною в профільованих матрицях
    (НТУ "ХПІ", 2017) Сабол, Сергій Францович; Горностай, Вадим Миколайович; Власенко, Костянтин Олександрович
    Методом скінченних елементів в програмному середовищі "DEFORM" проведено дослідження процесу обтиску трубчатих виробів з горловиною. Використання такого способу направлене на підвищення коефіцієнту обтиску Коб та зниження впливу тертя на формоутворення виробів при холодному обтиску. Такий спосіб не потребує нагрівального обладнання та складних конструкцій штампу. В результаті проведення чисельних експериментів визначено оптимальну форму профіля матриці для обтиску, яка складається з послідовно розташованих торових поверхонь.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення впливу різностінності вихідної заготовки на якість кінцевого виробу при видавлюванні з потоншенням
    (НТУ "ХПІ", 2016) Горностай, Вадим Миколайович; Сабол, Сергій Францович; Потятиник, Андрій Миколайович; Головко, Оксана Сергіївна
    Робота присвячена визначенню: впливу різностінності вихідної заготовки на якість кінцевого виробу при виготовленні холодним об’ємним штампуванням, технологічних параметрів поопераційних переходів шляхом чисельного експерименту та розробці технологічного процесу та штампового оснащення для отримання виробів спеціального призначення. Шляхом моделювання в програмному комплексі DEFORM-3D проведено чисельний експеримент технологічних переходів процесу холодного витягування з потоншенням послідовних трьох переходів з вихідної заготовки з різницею в товщині стінки 0,2 мм, 0,1 мм та 0,05 мм, яка отримується холодним зворотним видавлюванням. Моделювання виконували в пружно-пластичній постановці з врахуванням розвантаження після операцій формозміни.
  • Ескіз
    Документ
    Тепловий ефект при холодному видавлюванні порожнистих виробів
    (НТУ "ХПІ", 2016) Горностай, Вадим Миколайович; Сабол, Сергій Францович; Потятини, Андрій Миколайович
    Розглянуто тепловий ефект при холодному видавлюванні порожнистих виробів та його вплив на температуру робочого інструменту. Проведено чисельні експерименти з використанням методу скінченних елементів в програмному комплексі DEFORM 3D, що дозволило визначити залежність зміни температури заготовки, робочого інструменту від ступеня деформування. Визначено залежність зусилля виймання пуансону та виштовхування. Для експериментального дослідження було спроектовано та виготовлено технологічне оснащення. Представлено результати експериментального визначення залежності зміни температури робочого інструменту при холодному видавлюванні порожнистих виробів.
  • Ескіз
    Документ
    Комбіноване холодне видавлювання конічної порожнистої заготовки для виробу спеціального призначення
    (НТУ "ХПІ", 2015) Сабол, Сергій Францович; Піманов, В. В.; Коробка, Є. М.
    Запропоновано схему комбінованого видавлювання конічної порожнистої заготовки. За допомогою методу скінчених елементів (МСЕ) в програмному комплексі DEFORM-3D проведено теоретичний аналіз процесу. Визначено залежність зусилля процесу від переміщення пуансону, отримано розполіл нормальних напружень на матриці, пуансоні та виштовхувачі штампу. Приведено розподіл інтенсивності напружень та деформацій, а також ступеню використання ресурсу пластичності в здеформованій заготовці в моменті дії максимального зусилля процесу.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення чинників, що забезпечують зниження питомих зусилля холодного видавлювання порожнистих виробів з розтягненням стінки заготовки
    (НТУ "ХПІ", 2011) Калюжний, В. Л.; Сабол, Сергій Францович
    В результаті розробки скінченно-елементної моделі та проведення чисельних експериментів, визначено, що до чинників які зумовлюють зниження питомих зусиль на деформуючому інструменті в процесі холодного видавлювання порожнистих вісесиметричних виробів з розтягненням стінки заготовки належить зміна схеми напруженого стану в осередку пластичної деформації, локалізація осередку пластичної деформації та виникнення активних сил тертя на поверхні контакту матриці та заготовки.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення конструктивних параметрів штампу для холодного видавлювання вісесиметричних виробів зі ступінчастою порожниною з розтягненням стінки заготовки
    (НТУ "ХПІ", 2014) Сабол, Сергій Францович
    Приведено схему конструкції штампу для холодного видавлювання порожнистих вісесиметричних виробів зі ступінчастою порожниною з розтягненням стінки заготовки. На основі використання закону збереження об'єму, здійснено розрахунки конструктивних розмірів штампу:розміри верхньої та нижньої порожнини контейнера, розміри регулювального кільця, використання якого дає змогу змінювати швидкість переміщення контейнера у відповідності до зміни швидкості металу стінки заготовки, в процесі деформування, що забезпечує постійне зщеплення каналу контейнера з буртом стінки заготовки що видавлюється.