Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Прикладне програмне забезпечення для моделювання параметрів сенсорів на основі кварцових п'єзоелектричних елементів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Савченко, В. М.; Мнушка, О. В.; Леонов, Сергій Юрійович
    Розв'язано прикладну науково-технічну задачу побудови програмного забезпечення для дослідження параметрів кварцових п'єзоелементів із міжелектродним зазором. Проведено аналітичний огляд задач, що виникають під час моделювання параметрів, основні підходи до побудови наукового програмного забезпечення із використанням універсальних математичних пакетів та вузько спеціалізованих програм. Розроблено структуру компонентів програмного забезпечення із використанням принципів об'єктно-орієнтованого дизайну та програмування. Розроблено бібліотеку підпрограм для розрахунків фізичних параметрів кварцових елементів мовою програмування Python. Програмне забезпечення може бути розширеним за рахунок використання додаткових уточнених математичних моделей.
  • Ескіз
    Документ
    Модель інформаційної технології віддаленого моніторингу із можливістю керування технологічними процесами та об’єктами
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Мнушка, О. В.; Леонов, Сергій Юрійович; Шапошникова, О. П.; Савченко, В. М.
    Розглянуто питання моделювання інформаційної технології віддаленого моніторингу технологічних процесів та об'єктів із можливістю керування станом об’єктів моніторингу. Визначено основні задачі та обмеження у вигляді стандартів та рекомендацій ISO/IEC/IIC. Згідно з методологією структурного аналізу та дизайну визначено набір вхідних та вихідних параметрів, механізми та обмеження, що впливають на операції та потоки даних. Побудовано концептуальну модель інформаційної технології для систем моніторингу та виконано її декомпозицію у нотації IDEF0 та показано можливість її реалізації на прикладі блоку отримання даних – інтелектуального роутера, що забезпечує збирання, обробку, тимчасове зберігання даних та комунікацію із сервером оброблення даних.
  • Ескіз
    Документ
    Модель безпеки інформаційної системи на базі технологій IoT
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Мнушка, О. В.; Савченко, В. М.
    Проаналізовано моделі безпеки комп’ютерних та інформаційних систем, компоненти яких мають доступ до мережних ресурсів. Запропоновано математичну модель для оцінки безпеки інформаційної системи на основі технологій Інтернету речей (Internet of things, IoT) у вигляді трибутивного метаграфу. На основі метрик Common Vulnerability Scoring System v. 3.0 проведено оцінку впливу кіберзагроз на компоненти веб-орієнтованої SCADA-системи.
  • Ескіз
    Документ
    Адаптивна система керування позиціонуванням супутниковою антеною
    (НТУ "ХПІ", 2015) Мнушка, О. В.; Ніконов, О. Я.; Савченко, В. М.
    В роботі розглянуті традиційний і адаптивний ПІД-регулятори для системи керування позиціонуванням супутникової антени, яка встановлюється на транспортному засобі. Проведено імітаційне моделювання розробленого адаптивного ПІД-регулятора з нечітким контролером типу Takagi-Sugeno-Kang в Matlab / Simulink, показано, що він має малу чутливість до завад в контурі керування і кращу продуктивність для реалізації алгоритму покрокового стеження в порівнянні з традиційними ПІД-регуляторами.