Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Електронна система діагностики показників газообміну в дизелі та результати експериментальних досліджень
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Смолін, Юрій Олександрович
    Розглянуті особливості вимірювань параметрів двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) при проведенні їх досліджень і випробувань, а також вплив газодинамічних процесів. Зазначено, що застосування моделювання процесів дозволяють одержати тільки орієнтовні дані про кількісні оцінки та якість процесів. Показано, що фізичні процеси, які протікають у циліндрі при згорянні робочої суміші, а саме, розширення, випуск, продувка, наповнення, упорскування палива і стиск істотно відрізняються. Доведено, що проби газу з порожнини циліндра можна відбирати тільки на строго обмежених ділянках робочого циклу. Відбір газу повинен бути короткочасним і початок відбору газу із циліндра повинен бути жорстко прив’язаний до якого-небудь моменту робочого циклу двигуна. Наведено структурну схему електронної системи діагностики показників газообміну в дизелі і дано опис її роботи. Наведені основні показники, що характеризують газодинамічні процеси, які протікають в циліндрі ДВЗ. Показано, що проби газу аналізували методом газоабсорбційної хроматографії. Виділені додаткові зміни, які було внесено до хроматографу. Наведені вирази за якими визначалися окремі складові робочих газів. Отримані експериментальні залежності об’ємної концентрації надлишкового азоту, об’ємної концентрації вуглекислого газу, коефіцієнта надлишку повітря та коефіцієнта залишкових газів при роботі двигуна ОД 100 по тепловозній характеристиці.
  • Ескіз
    Документ
    Результати дослідження характеристик датчика тиску комп‘ютерної системи діагностики ДВЗ
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Смолін, Юрій Олександрович
    Розглянуто основні вимоги до сучасних датчиків. Виділено параметри, які найбільш суттєво впливають на якісні характеристики датчиків. Визначено частину недоліків датчиків, що можна компенсувати за рахунок обчислювальних і логічних можливостей комп’ютера. Наведено структурну схему розробленого датчика, розгорнення зовнішньої поверхні тензометричного стакану зі схемою наклейки тензорезисторів й схемою їх розпаювання, конструкцію датчика і його опис, креслення мембрани, а також необхідні характеристики датчика тиску. Розглянуто процес одержання градуйованих характеристик. Обрані засоби контролю і вимірювання та наведені їх характеристики. Наведено розроблену структурну схему експериментальної установки для визначення градуйованих характеристик. Отримані й наведені градуйовані характеристики первинного вимірювального перетворювача, підсилювача, АЦП і цифрового датчика тиску. Проведено розрахунок чутливості датчика.
  • Ескіз
    Документ
    Універсальний датчик частоти обертання
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Смолін, Юрій Олександрович
    Розглянуто вимоги до сучасних датчиків частоти обертання. Виділено діапазон частоти обертання різних вузлів електромеханічних систем. Виділено, що однією з найважливіших вимог до датчиків частоти обертання, що використовуються у складі комп’ютерних контрольно-діагностичних систем, є їх універсальність. Наведено структурну схему розробленого датчика. Описано метод вимірювання швидкості обертання та конструкція датчика. При підготовці експеримента визначені: факторні рівні; взаємозв’язок факторів; фактор основної групи і фактор підгрупи; інтервали між вимірюваннями. Проведено рандомізацію значення аргументів багатофакторного експеременту. Складено план-матрицю проведення експеремента. Наведено структурну схему експерементальної установки. Обрані засоби контролю і вимірювання. Отримані експерементальні залежності максимальної відстані включення датчика від товщини сигнальної пластини для різних матеріалів цієї пластини.
  • Ескіз
    Документ
    Алгоритм оцінки інноваційної діяльності в телекомунікаційних системах
    (НТУ "ХПІ", 2018) Смолін, Юрій Олександрович; Саміло, Іван Юрійович; Злобін, Віталій Юрійович; Кобзаренко, Володимир Сергійович; Скребцов, Євген Володимирович; Левенець, Олександр Сергійович; Марченко, Іван Леонідович
    Розглянуто різні способи оцінки інноваційної діяльності в телекомунікаційних системах та принципи побудови алгоритмів такої оцінки. Виділено критерії інноваційної діяльності, що враховують не лише оцінку якості, але й основних супутніх факторів, які відбивають суть оцінки інноваційної діяльності взагалі і телекомунікаційних мережах зокрема. Проведено розподіл критеріїв оцінки інноваційної діяльності за різними рівнями. Обґрунтовані вирази для визначення числових значень цих критеріїв. Розроблено алгоритм оцінки інноваційних технологій в телекомунікаційних системах, що базується на визначенні супутніх факторів, які відбивають суть інноваційної діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Двоїстий підхід до оцінки кільсними критеріями інноваційних технологій в телекомунікаційних системах
    (НТУ "ХПІ", 2018) Смолін, Юрій Олександрович
    Розглянуті основні критерії кількісної оцінки телекомунікаційних систем. Показано, що існуючі кількісні критерії відображають технічні можливості системи і не враховують супутні фактори, які відбивають суть інноваційної діяльності в телекомунікаційних системах. Запропоновано проводити оцінку кількісними параметрами телекомунікаційних систем з урахуванням інноваційних технологій у два етапи. Кількісні критерії поділені на дві групи, в залежності від етапу розробки або етапу експлуатації системи. Кожну групу критеріїв поділено на дві підгрупи: абсолютні та відносні. Введено поняття проміжних оцінок та вагових коефіцієнтів. Отримані вирази для визначення проміжних та підсумкових кількісних оцінок якості телекомунікаційних систем на різних етапах. Проведено дослідження можливості двоїстого підходу до критеріїв оцінки телекомунікаційних систем.
  • Ескіз
    Документ
    Тестопридатність кінцевих вузлів контролю в комп`ютерних системах діагностики технологічних параметрів
    (НТУ "ХПІ", 2017) Смолін, Юрій Олександрович
    Розглянуто основні критерії кількісної оцінки тестуємості цифрових схем на етапі проектування. Показано, що кінцеві вузли пристроїв контролю і діагностики реалізуються за однією загальною структурною схемою. Обрано метод визначення якості тестування та запропоновано методику розрахунків кількісних показників тестопридатності цифрових схем вузлів контролю комп’ютерних систем діагностики технологічних параметрів. Наведено приклад цифрової комбінаційної схеми і результати її аналізу тестуємості за запропонованою методикою. Розглянуто шляхи підвищення показників тестопридатності в кінцевих вузлах контролю. Визначені переваги та недоліки пропонуємої методики.