Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 23
  • Ескіз
    Документ
    Міжнародний бізнес в Україні: податкова складова
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Береза, Ірина Віталіївна; Соколенко, Володимир Анатолійович
    У системі заходів регулювання міжнародного бізнесу податкова складова має виняткове значення. Розвиток бізнесу значною мірою залежить від інструментів податкової політики, актуальним завданням якої є створення оптимального податкового поля в Україні, для розвитку відкритої національної економічної системи. Статтю присвячено вивченню теоретичних та практичних податкових аспектів у міжнародному бізнесі України. Ефективний рівень і режим оподаткування сприяє залученню іноземного капіталу, розвитку міжнародного бізнесу, збільшення державних доходів і зростання валового внутрішнього продукту країни. Розглядаються чинники які гальмують процес інвестування до нашої країни. Аналізуються проблеми, а також шляхи їх вирішення, щодо податкової складової бізнесу України. Детально зосереджується увага на деякі податкові аспекти до яких в першу чергу належать: правила трансфертного ціноутворення, правило «тонкої капіталізації», правила звітності міжнародних груп компаній в розрізі країн. Висвітлено сутнісні характеристики, ознаки та правила трансфертного ціноутворення та «тонкої капіталізації». Розглянуто дії щодо Плану дій BEPS, які прогнозують ліквідувати недоліки міжнародного податкового регулювання та розбіжності в національному податковому законодавстві різних країн, які сприяють «приховуванню» корпоративного прибутку та штучного його переміщенні до низькоподаткових юрисдикцій, де вже компанії не здійснюють економічну діяльність. Сформовано пропозиції щодо удосконалення законопроектів, які дозволять визнати Україну як країну, що співпрацює з питань оподаткування. Ці законопроекти дадуть змогу зміцнити економічний зв'язок між Україною та країнами СНД і Східної Європи. Відновлення і зміцнення цих зв'язків, це найлегше на сьогодні, оскільки кожна сторона відчуває потребу в цьому. Саме зараз Україна вживає заходи щодо їх відновлення на основі ефективного ринкового механізму економічної взаємодії.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості механізму оподаткування прибутку підприємств в Україні та зарубіжних країнах
    (НТУ "ХПІ", 2017) Соколенко, Володимир Анатолійович; Старова, Марина Олександрівна
    З'ясовано проблемні аспекти механізму оподаткування прибутку підприємств в Україні та шляхи їх вдосконалення, вивчено світовий досвід застосування механізму оподаткування прибутку підприємств. Зроблено висновки, що запровадження в Україні моделі оподаткування саме розподіленого прибутку позитивно вплине на державу, надасть вагомий поштовх для розвитку бізнесу та відновлення економіки шляхом відстрочення сплати податку на прибуток, але є певні недоліки, тому вона вимагає певних виправлень.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив законодавчих змін на податок на прибуток підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2016) Соколенко, Володимир Анатолійович; Панченко, Анастасія Сергіївна
    Досліджено вплив законодавчих змін на податок на прибуток підприємств, розглянуто законопроект нової моделі податку на виведений капітал та зроблено порівняльний аналіз запропонованої моделі з існуючою моделлю у Естонії. Зроблено висновки, що запропонована модель для України податку на виведений капітал є революційною та прогресивною, але є певні недоліки, тому вона вимагає певних доопрацювань.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретико-методологічні підходи дослідження перспектив інноваційного розвитку енергетичних підприємств в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2010) Соколенко, Володимир Анатолійович; Віхляєва, Наталія Володимирівна
    В роботі досліджено методологічні підходи до визначення стану інноваційних процесів на енергетичних підприємствах з метою прогнозування перспектив їх розвитку на макро- та мікрорівні.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми українського нафтогазового машинобудування та шляхи їх вирішення
    (НТУ "ХПІ", 2010) Соколенко, Володимир Анатолійович; Кирилов, С. А.
    В данной статье рассмотрено состояние отрасли украинского нефтегазового машиностроения на современном этапе, определены основные недостатки отрасли и предложены варианты их преодоления. Опыт развитых стран свидетельствует, что именно эта отрасль является индикатором промышленного развития, вершиной экономического уровня того или иного государства.
  • Ескіз
    Документ
    Стан та напрямки стратегічного розвитку сільського господарства України
    (НТУ "ХПІ", 2015) Соколенко, Володимир Анатолійович; Бондаренко, Олена Миколаївна
    У статті наведено дані щодо сучасного стану сільського господарства України. Спостерігається зменшення валової продукції сільського господарства, перехід до виробництва технічних культур, зменшення рентабельності сільськогосподарського виробництва, низька підтримка держави. Позитивними зрушеннями у розвитку сільського господарства України є збільшення урожайності та висока продуктивність основних сільськогосподарських культур. Проаналізовано основні вимоги до розробки стратегії розвитку сільськогосподарських підприємств. Визначено основні напрямки стратегічного розвитку сільського господарства.
  • Ескіз
    Документ
    Сутність та види стратегії розвитку
    (НТУ "ХПІ", 2015) Соколенко, Володимир Анатолійович; Бондаренко, Олена Миколаївна
    Розглядаються підходи до визначення поняття «стратегія» підприємства. Визначено, що стратегія є інструментом (способом) досягнення цілей підприємства, відображає призначення підприємства та цільові установки, а також містить в собі комплекс пов’язаних рішень на перспективу. Узагальнюються підходи до визначення стратегії розвитку. Встановлено зв'язок понять «стратегія» та «розвиток». Розвиток є результатом реалізації стратегії, а стратегія, в свою чергу, виступає як інструмент забезпечення розвитку підприємства. Зазначено характерні ознаки стратегії розвитку, які відрізняють її від стратегії підприємства. Проаналізовано класифікацію стратегій підприємства, що відносяться до стратегій розвитку.
  • Ескіз
    Документ
    Інтернет як маркетинговий інструмент і джерело зростання бізнесу
    (НТУ "ХПІ", 2011) Соколенко, Володимир Анатолійович; Поляк, А. В.
    У статті досліджено сучасний стан розвитку мережі Інтернет в світі. Проаналізовані стан і тенденції Інтернет-ринку в Україні. Розглянуті особливості і перспективи розвитку Інтернет-маркетингу в Україні.
  • Ескіз
    Документ
    Людський фактор при злитті та поглинанні підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2011) Соколенко, Володимир Анатолійович; Гололобова, Олеся Миколаївна; Рибицька, Юлія Леонідівна
    У статті на основі аналізу корпоративної культури в системі управління при злитті і поглинанні компаній проаналізовані домінуючі соціально-організаційні чинники стабільного функціонування та розвитку компаній та запропоновані шляхи підвищення ефективності їх діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні погляди на еволюцію систем формування моделей інноваційних процесів
    (НТУ "ХПІ", 2011) Соколенко, Володимир Анатолійович; Віхляєва, Наталія Володимирівна
    В даній статті представлено аналіз еволюції поколінь моделей інноваційних процесів. Розглянуто умови ефективності впровадження нововведень на підприємствах. Сформульовані чинники впровадження інновацій за сучасних умов.