Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу різних армуючих матеріалів на властивості препрега
    (НТУ "ХПІ", 2006) Солнцева, І. Л.; Хмелевська, І. О.; Луковенко, О. О.; Чернов, Є. І.; Гришко, Є. К.; Близнюк, Олександр Вікторович
    У роботі наведені результати дослідження пружно-міцностних властивостей поліефірних препрегів після твердіння, в залежності від застосування різних армуючих матеріалів, таких як склотканини, вуглетканини та поліамідні тканини. Встановлено, що застосування гібридних армуючих систем з чергуванням шарів різної природи дозволяє створювати матеріали з заданим комплексом пружно- міцностних властивостей.
  • Ескіз
    Документ
    Полімерні матеріали, що використовуються при виготовленні ортезів для сидіння для реабілітації пацієнтів з важкими порушеннями опорно-рухових функцій
    (НТУ "ХПІ", 2008) Салєєва, А. Д.; Солнцева, І. Л.; Гришко, Є. К.; Чернов, Є. І.; Борисов, М. О.; Близнюк, Олександр Вікторович
    Проведено дослідження різних полімерних матеріалів з метою застосування їх для виготовлення індивідуального ортеза для сидіння найбільш простої конструкції, що складається із твердого каркаса й зм'якшуючого елемента. Установлено, що для виготовлення твердого каркаса необхідно використати ВТТП із міцністю при вигині 30-35 МПа, модулем пружності 780-1100 МПа й високою ударною в’язкістю. Такий комплекс властивостей має ТермоЛин марки Т95 і його вітчизняний аналог ЛМТ. Найкращі зм'якшуючі й експлуатаційні властивості, необхідні для зм’якшуючого елемента, а саме: напруга при стиску до 40% 37-43 КПа, залишкова деформація при статичному стиску не більше 4%, мали вітчизняні поролони марок EL 2842, ST 3542, HR 3535.
  • Ескіз
    Документ
    Модифікатори для полівінілхлоридного пластизоля, який використовують при виготовленні косметичних кистей рук
    (НТУ "ХПІ", 2008) Солнцева, І. Л.; Чернов, Є. І.; Гришко, Є. К.; Бєлєвцова, Л. О.; Близнюк, Олександр Вікторович
    У роботі наведені результати дослідження модифікаторів полівінілхлоридного пластизоля – силоксанових матеріалів різної молекулярної маси, які найбільш широко застосовуються у протезобудуванні. Встановлено, що введення до пластизолю цих модифікаторів збільшує його деформативність. Найбільш ефективним модифікатором виявився термостійкий низькомолекулярний силіконовий каучук СКТН марки А. Введення його в пластизольну систему у кількості 10 м. ч. підвищувало деформаційні та експлуатаційні властивості косметичних кистей, що виготовлялись з цього пластизоля.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив арамідних волокон в системі армування на властивості "препрега"
    (НТУ "ХПІ", 2010) Солнцева, І. Л.; Гришко, Є. К.; Бєлєвцова, Л. О.; Близнюк, Олександр Вікторович
    У роботі наведені результати дослідження пружно-міцностних властивостей отвердженого поліефірного препрегу залежно від складу армуючої системи, до якої входить тканина на основі арамідних волокон. Встановлено, що оптимальний комплекс властивостей препрега забезпечує 7-ми шарова гібридна армуюча система з склотканини, вуглетканини та тканини на основі арамідних волокон, що чергуються між собою.
  • Ескіз
    Документ
    Матеріали для антипролежневих подушок
    (НТУ "ХПІ", 2011) Солнцева, І. Л.; Гришко, Є. К.; Кабаненко, І. В.; Близнюк, Олександр Вікторович
    У роботі проведено дослідження різних матеріалів, що мають зм’якшувальні та розвантажувальні властивості такі, як газонаповнені поліуретани, рідкий поліуретановий каучук (техногель), меблевий наповнювач на основі поліефірних волокон, з метою застосування їх для виготовлення антипролежневих подушок, що необхідні для хворих з наслідками хребтово-спиномозкової травми (ХСМТ). В результаті вивчення релаксаційних властивостей цих матеріалів встановлено, що найкращій комплекс властивостей, необхідних для запобігання пролежнів має вітчизняний в’язкоеластичний газонаповнений поліуретан марки VE 6020, а також його комбінація з поролоном марки EL 2842.