Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Термодинамический расчет твердофазных реакций в системе Si – Al₂O₃ – C без участия газовой фазы
    (НТУ "ХПИ", 2008) Анголенко, Л. А.; Семченко, Галина Дмитриевна; Повшук, В. В.; Тищенко, С. В.; Старолат, Елена Евгеньевна; Сидоров, В. Н.
    Проведено термодинамічні розрахунки в системі Si – Al₂O₃ – C для твердофазних реакцій утворення фаз диоксиду кремнію, карбіду кремнію, глиноземистої шпінелі, оксикарбідів і карбіду алюмінію й показано ймовірність їх протікання на основі величини енергії Гіббса.
  • Ескіз
    Документ
    Оптимізація складів мас композиції Al₂O₃ – SiC – C методом повного факторного експерименту
    (НТУ "ХПИ", 2008) Анголенко, Л. О.; Семченко, Галина Дмитрівна; Тищенко, С. В.; Іличова, Т. В.; Повшук, В. В.
    Представлено результати оптимізації складів мас на основі композиції Al₂O₃ – SiC – C, що містять добавки високоглиноземистого цементу, реактивного глинозему й SіО₂, у вигляді рівняння регресії, де значимими факторами є вміст SіС і кремнезему. Установлено, що для одержання щільних матеріалів кількість карбіду кремнію не повинна перевищувати 20 мас. % при введенні реактивного глинозему в кількості 1 мас. % й SіО₂ – до 2,5 мас. % (понад 100 %).
  • Ескіз
    Документ
    Термодинамические расчеты реакций образования глиноземистойшпинели, оксикарбидов и карбида алюминия в системе Al – Al₂O₃ – C
    (НТУ "ХПИ", 2008) Анголенко, Л. А.; Семченко, Галина Дмитриевна; Тищенко, С. В.; Старолат, Елена Евгеньевна; Сидоров, В. Н.
    Проведено термодинамічні розрахунки в системі Al – Al₂O₃ – C для твердофазних реакцій утворення фаз глиноземистої шпінелі, оксикарбідів і карбіду алюмінію й показано ймовірність їх протікання на основі величини енергії Гіббса. Наведено залежності енергії Гіббса від температури реакцій, що протікають у сумішах, які містять, мас. %: 23–75 Al, 26–74 Al₂O₃, 6–25 С.
  • Ескіз
    Документ
    Изучение физико-механических свойств леточных масс композиции Al₂O₃ – SiC – C на алюмохромфосфатной связке
    (НТУ "ХПИ", 2008) Анголенко, Л. А.; Семченко, Галина Дмитриевна; Старолат, Елена Евгеньевна; Тищенко, С. В.; Денисенко, В. А.
    У роботі представлено результати дослідження залежності уявної щільності та межі міцності на стиск від кількості графіту і карбіду кремнію у вихідному складі леткових мас на основі композиції Al₂O₃ – SiС – С, що містять алюмохромфосфатну зв'язку. Збільшення кількості графіту на 5 мас. % призводить до зниження уявної щільності на 2 – 5 %, межі міцності на стиск для матеріалів з низьким вмістом (до 15 мас. %) графіту – на 15 – 30 %, а з високим вмістом (20 – 35 мас. %) графіту – на 2 – 20 %. Досягнуто максимальне значення уявної щільності 2,96 г/см³, межі міцності на стиск 60 МПа.
  • Ескіз
    Документ
    Изучение термомеханических свойств модифицированных корундографитовых карбидкремнийсодержащих огнеупоров
    (НТУ "ХПИ", 2008) Анголенко, Л. А.; Семченко, Галина Дмитриевна; Тищенко, С. В.; Старолат, Елена Евгеньевна; Сидоров, В. Н.
    Представлено результати вивчення зміни уявної щільності, відкритої пористості і межі міцності при стиску після термічної обробки розроблених Al₂O₃ – SiС – С-композитів, модифікованих введенням фосфатної добавки і комплексного антиоксиданту (Al + Si + фосфатна добавка). Встановлено, що введення фосфатної добавки разом з комплексним антиоксидантом Al + Si до складу корундографітового SіС-вмісного вогнетриву на етилсилікатній зв'язці приводить до підвищення їх ингібіруючої дії.