Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Застосування інформаційної морфологічної моделі для планування ремонтів хімічного обладнання
    (НТУ "ХПІ", 2018) Савєльєва, Оксана Степанівна; Торопенко, Олексій Вікторович; Торопенко, Алла Володимирівна
    Розглянута можливість застосування інформаційної структурної технології визначення показника структурної відмовостійкості для підвищення ефективності планування технічного обслуговування і ремонтів технічних об’єктів. Технологія базується на побудові морфологічної моделі об’єкта та дозволяє отримувати значення величини ймовірності безвідмовної роботи системи при структурній подобі її моделі нейроподібній мережі Запропоновано механічним аналогом повторного навчання мережі вважати ремонт технічних об’єктів.
  • Ескіз
    Документ
    Управління напруженістю систем за допомогою штучного інтелекту
    (НТУ "ХПІ", 2017) Становський, Олександр Леонідович; Хомяк, Юрій Мефодійович; Торопенко, Алла Володимирівна; Науменко, Євгенія Олександрівна; Дадерко, Олеся Ігорівна
    Показано, що рівнонапруженість систем, як стан, що забезпечує мінімальну вартість останніх, не може бути досягнений при звичайному проектуванні, оскільки внутрішні та зовнішні умови навантаження таких об’єктів цьому заважають. Розглянуто проблему створення смарт-систем, які за допомогою штучного інтелекту автоматично реагують на умови експлуатації та підлаштовуються під них, повертаючи при необхідності втрачену рівнонапруженість, а отже зберігають свою експлуатаційну надійність без нарощування зайвих витрат.
  • Ескіз
    Документ
    Моделювання та оптимізація поліматеріальних об’єктів в САПР за допомогою метода віртуальної моделі
    (НТУ "ХПІ", 2017) Становський, Олександр Леонідович; Хуссаін, Валід Шер; Лебедєва, Олена Юріївна; Становська, Тетяна Павлівна; Торопенко, Алла Володимирівна; Швець, Павло Степанович
    Поліматеріальні об’єкти створюються для отримання синергетичного ефекту від поєднання різних властивостей матеріалів. Це породжує багатоцільові задачі оптимізації щодо вибору цих матеріалів та автоматизованого проектування структури та параметрів самих об’єктів. Звичайні методи розв’язання таких задач, – чисельні, аналітичні, – не підходять для складних об’єктів із нелінійними властивостями. Запропоновано метод віртуальних моделей в САПР поліматеріальних об’єктів.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка термодинамічних когнітивних моделей проектної діяльності
    (НТУ "ХПІ", 2015) Савєльєва, Оксана Степанівна; Становська, Іраїда Іванівна; Торопенко, Алла Володимирівна; Березовська, Катерина Ігорівна; Хеблов, Ісмаіл
    Розглянуто застосування термодинамічних залежностей для підтримки прийняття рішень в проектній діяльності. Для цього проаналізовано множину елементів проектної діяльності, виділено термодинамічні аналоги перенесення та їхні параметри і критерії, здійснено адаптування множини потенціалів та потоків до моделювання за типом термодинамічних функцій та критеріїв, запропоновано термодинамічні когнітивні моделі перенесення матеріально-фінансових ресурсів між елементами проектної діяльності на основі аналітичних критеріальних рівнянь теплофізичних процесів.
  • Ескіз
    Документ
    Оптимізація зв’язності елементів в задачах автоматизованого проектування систем
    (НТУ "ХПІ", 2015) Становський, Олександр Леонідович; Швець, Павло Степанович; Торопенко, Алла Володимирівна; Бондаренко, Віктор Володимирович; Становський, Андрій Олександрович; Абу шена, Осама Мохаммед Алі; Красножон, Олександр Миколайович
    Показано, що оптимізація складних систем в САПР повинна враховувати в якості обмежень об’єктивно існуючий зв'язок в межах деякої області оптимізуючих аргументів між окремими елементами цих систем. Розглянуто проблему «зворотної» оптимізації, коли цільовими функціями є параметри області зв’язності. Теоретично доведені і практично підтверджені можливості зниження часу проектування та якості продукції електротехнічного виробництва за рахунок використання САПР, яка забезпечує ефективну оптимізацію параметрів слабозв’язаних підсистем об'єкта проектування з цільовою функцією у вигляді області зв'язності.