Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Методологія визначення натягів бандажних кілець турбогенераторів середньої потужності
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Третяк, Олексій Володимирович; Кравченко, Станіслав Сергійович; Богожавець, Олег Миколайович; Назаренко, Вячеслав Вікторович; Жуков, Антон Юрійович
    Представлена робота присвячена методології визначення натягів бандажних кілець методом розрахунку напружень в деталях бандажного вузла ротора. Були проведені: статичний розрахунок центруючого кільця у стані спокою, статичний розрахунок центруючого кільця при номінальній частоті обертання та статичний розрахунок центруючого кільця при угонній частоти обертання. Ці розрахунки вперше були виконані в тривимірній постановці за методом математичного моделювання.
  • Ескіз
    Документ
    Динаміка і міцність корпусів та опорних елементів конструкції гідрогенераторів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Кобзар, Ігор Володимирович; Полієнко, Владислав Русланович; Гнитько, Олександр Миколайович; Третяк, Олексій Володимирович
    Виконано аналіз причин виникнення аварійних ситуацій в вузлі підп’ятника гідрогенератора великої потужності. Розглянуто існуючі методики розрахунків напруженого стану камер підп’ятника, як найбільш навантажених елементів гідроагрегату. Вивчено основні особливості роботи вузла підп’ятника стосовно до опор ковзання. Представлена оновлена схема навантаження опор ковзання. Вперше виконаний розрахунок пружних камер підп’ятника в тривимірній постановці з урахуванням фізичних властивостей масла, матеріалу камер і нерівномірності існуючих навантажень.
  • Ескіз
    Документ
    Розроблення й впровадження перспективних методів розрахунку і моделювання при проектуванні та експлуатації потужних турбогенераторів та гідрогенераторів для ТЕС, АЕС, ГЕС, ГАЕС
    (НТУ "ХПІ", 2018) Кобзар, Костянтин Олександрович; Третяк, Олексій Володимирович; Шуть, Олександр Юрійович; Полієнко, Владислав Русланович; Гакал, Павло Григорович; П'ятницька, Євгенія Святославівна
    Вперше в Україні (не має аналогів) на світовому рівні з використанням розробленої методики проведено розрахункові дослідження з проектування й моделювання потужних турбо- та гідрогенераторів. Це дозволило створити енергетичні установки нового покоління з показниками ефективності та надійності, які відповідають світовим вимогам, що пред'являються до енергетичного устаткування. Побудовано турбогенератор ТГВ-550-2МУ3 та розроблено технічні умови для його впровадження на Екібастузській ДРЕС. Спроектовано та розроблено гідрогенератор-двигун СВО2-1255/255-40 УХЛ4 з метою впровадження на Дністровській ГАЕС.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз теплового стану хрестовини гідрогенератора - двигуна великої потужності за особливих умов експлуатації
    (НТУ "ХПІ", 2017) Третяк, Олексій Володимирович; Шуть, Олександр Юрійович; Трибушной, Микита Віталійович
    В роботі проведено дослідження основних елементів конструкції гідрогенераторів вертикального виконання, а саме статору, ротору у складі втулки, спиць, обода ротору, полюсів і надставки валу, направляючого підшипника з пристроєм мащення і охолодження, підп’ятника з пристроєм мащення і охолодження, гальмівного і підйомного пристрою ротора з системою трубопроводів, насосом високого тиску, щитом гальмування, верхнім і нижнім перекриттям з сполучними і складальними елементами, системи вентиляції та охолодження гідрогенератора-двигуна, включаючи повітроохолоджувачі. Вказано на неможливість розв’язання прямої задачі для елементів конструкції, що знаходяться під дією циркуляційних струмів. Запропоновано рішення обернених задач для крупних елементів гідрогенератору. Виконано аналіз причин нагріву хрестовини гідрогенератора в процесі експлуатації при різних режимах роботи. Проведено детальний розрахунок теплового стану і переміщень центральної частини хрестовини при нагріванні, а також визначені зусилля які передаються на домкрат в результаті теплового розширення лап хрестовини. Проведений розрахунковий аналіз показав, що теплове розширення і внаслідок цього переміщення всієї хрестовини в цілому критичного характеру не мають.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз причин пошкодження турбогенераторів та гідрогенераторів шляхом визначення скаладнонапруженного стану деталей
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кобзар, Костянтин Олександрович; Шуть, Олександр Юрійович; Овсянникова, Олена Олександрівна; Сенецький, Олександр Володимирович; Третяк, Олексій Володимирович
    Виконано аналіз можливих причин виникнення аварійних ситуацій у процесі експлуатації турбогенераторів та гідрогенераторів при різноманітних режимах роботи. Проаналізовано доцільність заміни водневого охолодження генератора на повітряне з урахуванням геометричних обмежень розташування теплообмінного апарату у корпусі електрогенератора. Проведено детальний розрахунок теплового стану повітроохолоджувача генератора. Проведений розрахунковий аналіз показав, що розроблений повітроохолоджувач забезпечує надійну роботу турбогенератора на всіх режимах роботи та гарантує 35 % запас по тепловому навантаженню.