Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Інженерна методика проектування прогресивного технологічного процесу гарячої прокатки листа
    (НТУ "ХПІ", 2018) Тришевський, Олег Ігорович; Салтавець, Микола Вільямович
    Представлена покрокова інженерна методика проектування прогресивного технологічного процесу гарячої прокатки тонкого листа товщиною до 0,7 мм. Відмінною рисою нової технології є використання прискореного охолодження смуги між чорновою і чистовою групами клітей прокатного стану. Методика базується на створених математичних моделях теплового стану смуги і валків, їх прискореного теплообміну з навколишнім середовищем і водою на ділянці надшвидкісного охолодження. Розроблені математичні моделі дозволяють провести оптимізацію нового техпроцесу і забезпечити можливість скорочення часу випуску готової продукції і економію енергетичних витрат.
  • Ескіз
    Документ
    Методика спрощеного обчислення теплового стану металу при прокатці тонкого листа
    (НТУ "ХПІ", 2017) Тришевський, Олег Ігорович; Салтавець, Микола Вільямович
    Для сучасних двошарових валків з заевтектоїдної сталі, в системі координат, в якій вісь горизонтального валка поєднана з віссю у, розроблена методика спрощеного обчислювання теплового стану металу при прокатці тонкого листа, згідно з якою для отримання результатів у числовому вигляді в створених математичних моделях теплообміну полоси під час прокатки переходять від диференційних рівнянь з частковими похідними до відповідних рівнянь в кінцевих від'ємностях. Рівняння в кінцевих від'ємностях отримують шляхом заміни похідних їх від'ємностями. Загальний тепловий стан металу може бути побудований на основі отриманих залежностей для одномірних задач.
  • Ескіз
    Документ
    Поділ слябів сіткою при рішенні двомірної задачі нестаціонарної теплопровідності явним кінцево-від'ємним методом
    (НТУ "ХПІ", 2015) Тришевський, Олег Ігорович; Салтавець, Микола Вільямович
    Встановлено, що для чисельного рішення теплофізичних задач теплообміну системи валок – полоса, що описуються рівняннями нестаціонарної теплопровідності, найбільш ефективним є метод кінцевих від'ємностей. Для подальшого чисельного рішення задач нестаціонарної теплопровідності (теплового стану) полоси та валків при гарячої прокатці сляби, які э заготовкою при гарячої прокатці листа, поділені умовною сіткою, для можливих варіантів вузлів якої при рішенні двомірної задачі нестаціонарної теплопровідності складені рівняння балансу енергії з подальшою кінцево-від'ємною апроксимацією Фурье.
  • Ескіз
    Документ
    Математичне моделювання елементів нових технологічних процесiв прокатки
    (НТУ "ХПІ", 2014) Тришевський, Олег Ігорович; Салтавець, М. В.
    Викладені результати теоретичних досліджень моделювання теплового стану смуги з використанням надшвидкісного охолодження (UFC) для підвищення ефективності процесів прокатки тонкого листа. Отримані дані зіставлені з результатами експериментальних досліджень французьких дослідників. Реконструкція теплового поля цих досліджень показала неможливість використання ці результати для проектування реальних процесів прокатки, у зв'язку з чим рекомендовано користуватися розробленою авторами методикою математичного моделювання.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення точності оцінки зусиль на валки штаби, що прокатується
    (НТУ "ХПІ", 2013) Тришевський, Олег Ігорович; Салтавець, М. В.
    Викладені результати досліджень щодо підвищення точності визначення зусиль на валках при прокатці штаби при використанні матеріалів математичної моделі прокатки для уточнення розподілу температури по перерізу штаби. Проведено порівняння отриманих результатів з даними експериментальних досліджень прокатки штаби на стані 2250 Алчевського металургійного комбінату