Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Екстракція даних для пінч-аналізу процесів стабілізації та поділу гідродеалкілату на установці виробництва бензолу
    (НТУ "ХПІ", 2015) Ульєв, Леонід Михайлович; Ільченко, Марія Володимирівна
    Робота присвячена дослідженню та обробці результатів обстеження установки виробництва бензолу. Визначені передумови для мінімізації використання зовнішніх енергоносіїв за рахунок максимізації рекуперації теплоти в рамках розглянутої енерготехнологічної системи. В статті наводиться короткий опис процесу стабілізації та поділу гідродеалкілату. На базі розгляду технологічної схеми виробництва наведено аналіз даних енергоспоживання та визначено перспективи для пінч-інтеграції установки. З метою впровадження теплової інтеграції з теплообмінної мережі було виділено необхідну кількість технологічних потоків, які прийматимуть участь у теплообміні. Складено таблицю потових даних та наведено основні характеристики кожного потоку. Для існуючого процесу побудовано сіткову діаграму, за якою визначено потужність рекуперації установки.
  • Ескіз
    Документ
    Енергозберігаючий потенціал процесів виділення бензол-толуол-ксилольної фракції та гідродеалкілата в процесі виробництва бензолу
    (НТУ "ХПІ", 2014) Ульєв, Леонід Михайлович; Яценко, Оксана Олександрівна; Ільченко, М. В.
    Актуальність теми обумовлена тим, що зростання цін на енергію спонукає економніше використовувати енергоресурси, тому що рівень енерговитрат в значній мірі впливає на собівартість готової продукції. В роботі були виявлені недоліки існуючої теплообмінної системи, які призводять до збільшення енергоспоживання, розглянуто можливість поліпшення теплової інтеграції процесів виділення бензол-толуол-ксилольної фракції і гідродеалкілата в процесі виробництва бензолу. Визначено оптимальне значення мінімального температурного напору на теплообмінному обладнанні. У результаті впровадження проекту реконструкції споживання теплової енергії і охолоджуючої води може скоротитися на 10% і 30% відповідно.
  • Ескіз
    Документ
    Екстракція даних для теплоенергетичної інтеграції процесу стабілізації нафти на нафтовому промислі
    (НТУ "ХПІ", 2014) Ульєв, Леонід Михайлович; Кержакова, Марина Олександрівна
    Стаття присвячена вивченню установки стабілізації нафти на нафтовому промислі. Легкі фракції нафти (вуглеводневі гази від етану до пентану) є цінною сировиною, з якого отримують такі продукти, як спирти , синтетичний каучук, розчинники, рідкі моторні палива, добрива, штучне волокно та інші продукти органічного синтезу, широко застосовуються в промисловості. Тому необхідно прагнути не тільки до зниження втрат легких фракцій з нафти, але і до збереження всіх вуглеводнів, видобутих з нафтоносного горизонту, для подальшої їх переробки. В статті наводиться короткий опис технологічного процесу стабілізації нафти. Визначені технологічні потоки і наведені їх основні характеристики. Складена таблиця потокових даних і побудована сіткова діаграма існуючого процесу.
  • Ескіз
    Документ
    Екстракція даних для теплоенергетичної інтеграції процесу концентрації гідролізної сірчаної кислоти
    (НТУ "ХПІ", 2011) Загорулько, Н. Е.; Ульєв, Леонід Михайлович; Гарєв, Андрій Олегович; Нехаєнко, М. В.
    В статті коротко описаний технологічний процес концентрування гідролізної сірчаної кислоти до 93%. Визначені всі технологічні потоки, які необхідні для початку проектування енергоефективної теплообмінної системи, наведені їх основні характеристики. Побудований графік складених кривих, за яким визначено цільові значення гарячих та холодних утиліт необхідних для процесу, проаналізована потужність рекуперації теплової енергії для існуючої схеми.