Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Виробництво оптичного скла 1-ої категорії пузирності у керамічних судинах
    (НТУ "ХПІ", 2017) Петров, Дмитро Вікторович; Філоненко, Сергій Вікторович; Брагіна, Людмила Лазарівна
    Показана актуальність розробки та впровадження нових технологічних методів підвищення якості оптичного скла для використання його як у цивільних галузях, так і у приладах оборонної сфери. Проаналізовано існуючі методи підвищення якості скла за пузирністю та виявлено їх недоліки при виробництві оптичного скла марки БК (баритовий крон). Здійснено розробку ефективного та економічного методу виробництва цього скла останнім циклом при його багатопередільному наварі із забезпеченням якості першої категорії за пузирністю. Наведені результати промислових випробувань та впровадження розробленого методу виробництва оптичного скла марки БК.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження спектральних властивостей скломатриці оптичного кольорового скла для інтерференційного фільтру
    (НТУ "ХПІ", 2017) Петров, Дмитро Вікторович; Брагіна, Людмила Лазарівна; Філоненко, Сергій Вікторович
    Розглянуто сучасний стан виробництва безкольорових та кольорових оптичних стекол для оптико-електронних систем ОЕС. Показана актуальність створення вітчизняного інфракрасного скла для використання його як інтерференційного фільтру в ОЕС приладів оборонної галузі. Встановлено фактори, що відповідають за забезпечення повного поглинання у ультрафіолетовій та видимій частинах спектру та максимальне пропускання такого скла при довжині хвилі 1060 нм. Наведені результати досліджень зі створення скломатриць інфракрасних стекол з вказаними характеристиками, високою якістю виробів з них та з відпрацювання технологічних параметрів їх одержання.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості формування оптичних скловиробів складної конфігурації
    (НТУ "ХПІ", 2016) Петров, Віктор Миколайович; Петров, Дмитро Вікторович; Брагіна, Людмила Лазарівна; Філоненко, Сергій Вікторович; Олим, Світлана Олегівна
    Наведено результати порівняльного аналізу існуючих способів формування виробів з оптичного скла. Створено новий спосіб виробництва деталей складної конфігурації з такого скла і вирішені питання щодо конструктивних особливостей печі формування вказаних деталей. Розроблена технологічна лінія для нового способу формування деталей з оптичного скла. Обрано необхідну марку оптичного скла, що відповідає технічному завданню на виготовлення приладів військового призначення.