Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Синтез параметрически оптимизируемого гидроагрегата навесного оборудования трактора по динамическому критерию
    (НТУ "ХПИ", 2009) Лурье, Зиновий Яковлевич; Макей, В. А.; Цента, Евгений Николаевич
    У статті обговорюється динамічний синтез гідроагрегата навісного обладнання трактора, пов'язаний з визначенням значень настроювальних коефіцієнтів каналів ПІД-регулятора, коефіцієнтів жорстких зворотних зв'язків за розміщенням і швидкістю штока гідроциліндра та за розміщенням золотника гідророзподільника, що забезпечують бажаний закон переміщення навісного обладнання. Як динамічні критерії розглядаються відносні інтегральні та взвішені оцінки, критерій Фішера.
  • Ескіз
    Документ
    Синтез мехатронного гидропривода рабочего колеса гидротурбины
    (НТУ "ХПИ", 2015) Лурье, Зиновий Яковлевич; Гасюк, Александр Иванович; Булгаков, Владимир Александрович; Цехмистро, Людмила Николаевна; Цента, Евгений Николаевич
    Исследуется рабочий процесс мехатронного гидропривода рабочего колеса на основе усовершенствованной математической модели. Улучшение показателей качества динамических характеристик обеспечено вводом в устройство управления двух ПИД-регуляторов с дифференциальным изодромным каналом настройки. Отработка малых перемещений поршня сервомотора (малых углов поворота лопастей) с достаточной для практики точностью достигнута путем постановки и решения задачи динамического синтеза корректирующего устройства. Значения синтезированной кривой вводятся в программное обеспечение компьютерной системы и в процессе работы поступают в пропорциональный канал ПИД, превращая его в корректирующее устройство. При этом одновременно достигнута инвариантность рабочего процесса, в том числе в режиме малых углов поворота лопастей, относительно вредного влияния увеличения газосодержания в двухфазной рабочей жидкости до 15 %.