Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Інтелектуальний аналіз пропозицій товарів на основі контекстних рекомендацій
    (НТУ "ХПІ", 2018) Чередніченко, Ольга Юріївна; Іващенко, Оксана Віталіївна; Гонтар, Юлія Миколаївна; Ворона, Борис Михайлович
    Інтернет-технології є невід’ємною складовою відносин, які виникають у сучасному суспільстві. Через швидке впровадження та зручність електронних майданчиків, прогнозовано зростає попит на ринку IT-продуктів для рекомендаційних систем. У статті розглянуті різноманітні обмеження поточних рекомендаційних методів та обговорено можливі розширення, що можуть покращити рекомендаційні можливості та зробити їх більш ціностними для широкого кола додатків. Ці розширення включають покращення сприймання користувачів та елементів, включення контекстної інформації в рекомендаційний процес, підтримка багатокритеріальних рейтингів та надання більш гнучких і водночас менш нав’язливих типів рекомендацій. Важливу роль відіграє інтеграція діяльності, якаполягає у підтримці усіх аспектів електронної комерції від виконання транзакцій до підтримки мережі постачання, що дає змогу спростити документообіг та збільшити вигоду учасників.Направленість даної розробки – проводити аналітичну обробку даних торгівельних майданчиків, на основі контекстних рекомендацій, об’єктивний аналіз та здійснювати актуальний моніторинг ділової активності на торговельному майданчику. Розглянуто задачу складання різноманітних аналітичних звітів, що дозволить учасникам ринку IT-продуктів для рекомендаційних систем об’єктивно і своєчасно аналізувати розвиток ситуації на ринку, виявляти існуючі та прогнозні тенденції. Побудова сфери надання інтелектуальних аналітичних послуг здійснюється для залучення додаткових учасників, або якісно нових гравців ринку та одержання додаткового прибутку.Для обробки доцільно використовувати принципово нові технології Data Mining, що дозволить отримати якісно цінні дані. Data Mining – це технологія, призначена для пошуку у великих інформаційних масивах неочевидних даних, об’єктивних, корисних на практиці закономірностей.
  • Ескіз
    Документ
    Метод пошуку та аналізу даних з Інтернет ресурсів для формування актуальних вимог до кандидатів
    (НТУ "ХПІ", 2018) Чередніченко, Ольга Юріївна; Гринченко, Марина Анатоліївна; Василенко, Артем Вікторович; Матвєєв, Олександр Миколайович
    У статті розглянуті питання екстракції даних з Web-ресурсів на прикладі збору інформації щодо вакансій. Виділено три основні взаємодіючі сторони цього процесу: джерело даних, база даних та експерт. Розглянуто основні проблематичні сторони процесу видобування даних, а саме: наявність декількох джерел даних; представлення даних різними мовами; видобування даних з різних форматів файлів; багаторазові повторювані операції і безперервні оновлення. Проаналізовано та визначено переваги та недоліки таких методів WebMiningяк:аналіз DOM дерева, парсинг рядків, використання регулярних виразів, XML парсинг та візуальний підхід. У статті застосовано метод аналізу DOM дерева з використання XPath. Запропоновано використання методу компараторной ідентифікації для моделювання процесу видобування даних. Представлено приклад застосування наведеного підходу для ідентифікації певної вакансії на сайті пошуку роботи. Розроблено тезаурус вимог роботодавців та налаштовано роботу парсера.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження моделей процесів тестування зручності використання програмних продуктів
    (НТУ "ХПІ", 2018) Ісаков, Олексій Сергійович; Чередніченко, Ольга Юріївна; Мозгін, Володимир Володимирович; Янголенко, Ольга Василівна
    У статті розглянуто питання тестування зручності використання програмного забезпечення (ПЗ). Для навантажувального тестування був розроблений тест-план. Результати навантажувального тестування показали, що розроблене ПЗ працює стабільно при ста одночасно працюючих користувачах, про що свідчить нульовий відсоток помилок та невеликий час відповіді системи на запити користувачів. Для дослідження зручності використання розробленого ПЗ у межах стратегії реального світу використано метод опитування. Це рішення обумовлено низькою вартістю дослідження та ненав'язливістю даного методу. Опитування надає можливість обробки великого обсягу статистичних даних, що підвищує надійність вимірювання. Для проведення дослідження зручності використання розробленого ПЗ використано метод опитування користувачів Software Usability Measurement Inventory (SUMI). Опитування вимірює такі аспекти задоволення користувачів: ефективність; емоційна реакція; здатність допомагати; контроль; засвоюваність. Для отримання надійних результатів було опитано 12 користувачів за допомогою анкети SUMI. Їхні відповіді були інтерпретовані та оброблені на основі моделі Раша. В результаті були отримані оцінки зручності використання програмних рішень.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз вимог до системи автоматизованого тестування знань
    (НТУ "ХПІ", 2011) Чередніченко, Ольга Юріївна; Янголенко, Ольга Василівна; Запорожець, Т. М.; Яковлева, О. В.
    Наведені функціональні та нефункціональні вимоги до інформаційної системи автоматизованого тестування знань. Розглянуті сценарії роботи основних користувачів. Проаналізовані особливості процесів створення тесту, розрахунку оцінок рівня знань та надійності тесту.
  • Ескіз
    Документ
    Розроблення репозиторію бізнес-інформації на підприємстві
    (НТУ "ХПІ", 2015) Гонтар, Ю. М.; Чередніченко, Ольга Юріївна; Кустов, О. О.; Єршова, Світлана Іванівна
    У роботі представлено основні проблеми, які існують при організації репозиторію бізнес-інформації на підприємстві. Розглянуто засоби вирішення основних задач збору, реферування, каталогізації, пошуку та представлення інформації користувачу репозиторія на підприємстві.
  • Ескіз
    Документ
    Формальна архітектура агентної системи моніторингу результатів наукової діяльності вищого навчального закладу
    (НТУ "ХПІ", 2014) Чередніченко, Ольга Юріївна; Янголенко, Ольга Василівна; Баранова, Ю. М.
    У роботі представлено мультиагентну систему моніторингу результатів наукової діяльності вищого навчального закладу. Розглянуто засоби подання абстрактної архітектури агентів, що дозволяють у формальному вигляді описати функціонування агентів. Така архітектура ґрунтується на представленні множини станів зовнішнього середовища агента, множини сприйняттів середовища агентом, множини можливих дій агента, а також функції сприйняття та функції вибору дії агента. З метою формалізації правил, за якими діє рефлексний агент, заснований на моделі, запропоновано використовувати метод компараторної ідентифікації теорії інтелекту. У роботі наведено формальну архітектуру агентів чотирьох типів, які здійснюють пошук джерел даних для моніторингу результатів наукової діяльності.