Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Функціональний зв'язок умов обробки з параметрами стану поверхні зубів рейок
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Юрчишин, Оксана Ярославівна; Півень, Лариса Володимирівна; Скидан, Наталія Павлівна; Пермяков, Єгор Олександрович; Мироненко, Олег Євгенович; Юр'єва, Марія Віталіївна
    Значна кількість механічних методів, верстатів, інструментів і матеріалів для обробки зубчастих рейок визначає широкі можливості в забезпеченні формування параметрів поверхневого шару останніх і визначає їх експлуатаційні властивості. Тому актуальним є питання забезпечення експлуатаційних властивостей зубчастих рейок в залежності від параметрів стану поверхневого шару рейок. Для успішного вирішення цього завдання розглянуто теоретичні аспекти взаємозв'язку параметрів стану поверхневого шару рейок з процесами їх обробки. На відміну від відомих досліджень, які передбачали виявлення загальних аспектів зв'язку окремих параметрів стану поверхневого шару рейок з умовами їх обробки, авторами запропоновано доцільність розгляду залежності системи параметрів стану поверхневого шару, що визначають експлуатаційні властивості зубчастих рейок з умовами їх обробки. Цей взаємозв'язок виражається в математичних залежностях, які є основою при розробці алгоритмів і програм. Як наслідок, автоматизується вирішення однієї з основних задач розрахунку оптимальних процесів обробки з урахуванням забезпечення необхідних параметрів стану поверхневого шару зубчастих рейок, виходячи з їх експлуатаційних властивостей. На підтвердження даного напрямку розроблені фундаментальні наукові положення теорії геометричного тривимірного моделювання взаємопов'язаних процесів зняття припуску і формоутворення при обробці різанням.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка і дослідження зусилля затиску і крутного моменту безкамерного затискного патрона
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Новік, Микола Андрійович; Юрчишин, Оксана Ярославівна
    Проаналізовані різноманітні конструктивні схеми затискних патронів, які застосовуються для закріплення ріжучих інструментів (свердл, фрез) з циліндричними хвостовиками при високошвидкісній обробці матеріалів різанням. Запропонована оригінальна малогабаритна конструкція затискного патрона з регульованим зусиллям затиску-розтиску. При цьому, зусилля затиску-розтиску хвостовика і інструменту забезпечується не підводом тиску живлення в робочі камери патрона, а в робочі камери гідроциліндра (або пневмоциліндра), який не входить в структуру патрона. Запропонований патрон характеризується підвищеним крутним моментом, що унеможливлює проковзування рухомої втулки відносно затискної при різкому розгоні і гальмуванні патрона. Приведені аналітичні залежності, які дають можливість розраховувати зусилля затиску-розтиску в процесі проектування як патронів з додатковою радіальною камерою, так і без неї. Використання додаткової радіальної камери дає можливість значно понизити робочий тиск живлення при збереженні заданого зусилля при затиску хвостовика ріжучого інструмента.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження статичних та динамічних характеристик безкамерних затискних патронів для високошвидкісної обробки матеріалів різанням
    (НТУ "ХПІ", 2017) Новік, Микола Андрійович; Юрчишин, Оксана Ярославівна; Музиченко, Віталій Вікторович
    Розкрита проблема створення і дослідження малогабаритних, надійних в роботі і простих за конструкцією затискних патронів для високообертової обробки матеріалів різанням на свердлильних і фрезерних верстатах. Створення високообертових мотор-шпинделів обумовило пошук і створення високообертових затискних патронів, так як традиційні патрони, які характеризуються значними габаритними розмірами і постійним підводом тиску живлення для підтримання зусилля затиску, не достатньо надійні. Розглянуто новітні безкамерні затискні патрони, які характеризуються незначними габаритними радіальними розмірами, можливістю регулювання в широкому діапазоні зусилля затиску-розтиску хвостовика інструмента. Приведені аналітичні залежності розрахунку напружень в небезпечному перерізі затискної тонкостінної втулки з урахуванням зусиль, що діють на неї при затиску-розтиску і при роботі. Запропо-новані способи запобігання сповзання рухомої втулки ї її захист від згинального і крутного моментів, які виникають в процесі різання.
  • Ескіз
    Документ
    Динамічні режими роботи токарного верстата, обумовлені дією поля гіроскопічних моментів у приводі головного руху
    (НТУ "ХПІ", 2010) Струтинський, Василь Борисович; Дрозденко, В. М.; Юрчишин, Оксана Ярославівна
    Проведено математичне моделювання впливу поля гіроскопічних моментів на показники динамічної точності токарного обладнання, яке має рухому шпиндельну бабку. Розроблено спеціальну методику для визначення впливу поля динамічних силових факторів на поперечно-кутові коливання шпиндельної бабки та деталі, встановленої в патроні.
  • Ескіз
    Документ
    Побудова динамічної тензорно-геометричної моделі просторової жорсткості металорізального верстату за основними підсистемами
    (НТУ "ХПІ", 2016) Струтинський, Василь Борисович; Чуприна, Володимир Михайлович; Юрчишин, Оксана Ярославівна
    На основі тензорно-геометричного підходу до опису статичної жорсткості основних підсистем верстату у вигляді еліпсоїдів жорсткості побудовано динамічну модель просторової жорсткості у формі 3D-поверхні. Розроблено підхід до знаходження динамічної жорсткості верстату в довільному напрямку тривимірного простору на основі моделі статичної жорсткості з використанням коефіцієнтів динамічності системи.
  • Ескіз
    Документ
    Кодування об’єкта господарської діяльності протягом його життєвого циклу
    (НТУ "ХПІ", 2016) Ромашко, Алла Сазонівна; Юрчишин, Оксана Ярославівна; Богиня, Костянтин Олександрович
    В статті наведено процес послідовності визначення різних кодів одного об’єкта господарської діяльності на різних етапах його життєвого циклу. Актуальність досліджень обумовлена проблемою недостатньої обізнаності стосовно можливості одночасного використання кодів для патентного пошуку та пошуку конкурентів, і регулярного моніторингу ситуації довкола конкретних об’єктів господарської діяльності. Результати досліджень будуть корисними при визначенні існуючої нормативної бази з вимогами до продукції, а також для визначення патентної чистоти та кола конкурентів виробників чи постачальників аналогічної продукції.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення точності металорізальних верстатів на основі чисельних розрахунків еліпсоїдів жорсткості
    (НТУ "ХПІ", 2015) Струтинський, Василь Борисович; Чуприна, Володимир Михайлович; Юрчишин, Оксана Ярославівна
    На основі тензорно-геометричного підходу до опису жорсткості основних підсистем верстату складено модель просторової жорсткості його пружної системи. Розроблено алгоритм знаходження статичної жорсткості (податливості) верстату в довільному напрямку тривимірного простору і побудовано поверхні статичної жорсткості.