Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Идентификация нестационарной нагрузки, воздействующей на асимметричный биморф
    (НТУ "ХПИ", 2008) Янчевский, И. В.
    В статті представлено рішення оберненої задачі динамічної теорії електропружності з ідентифікації залежності від часу рівномірно розподіленого механічного навантаження, що діє на зовнішню поверхню металевого шару асиметричної біморфної балки, яка працює у режимі прямого п’єзоелектричного ефекту. Вихідними даними є різниця потенціалів, яка виникає на суцільних електродах п’єзокерамічного шару біморфу у результаті його деформування.
  • Ескіз
    Документ
    Управление нестационарными колебаниями слойно-ступенчатого биморфа
    (НТУ "ХПИ", 2009) Янчевский, И. В.
    Розглянута задача управління нестаціонарними коливаннями шарово-ступінчастої електропружної балки в припущенні, що механічне навантаження і область її прикладання відомі. Управління здійснюється за рахунок різниці потенціалів на електродах п’єзокерамічного шару. Цільова функція управління визначена як мінімізація інтеграла від прогину по довжині балки, при цьому задоволення критерію кількісно виражається ваговим коефіцієнтом. Рішення для функції прогину представлено у вигляді суми квазістатичної і динамічної складових. Графічний матеріал ілюструє ефективність алгоритму формування керуючого сигналу та вплив вагового коефіцієнта на характеристики напружено-деформівного стану балки при спільній дії механічного і електричного навантажень.