Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 1 з 1
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження впливу тангенціальної нерівномірності параметрів потоку на газодинамічні характеристики соплових решіток турбомашин
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Лапузін, Олександр Вікторович; Суботович, Валерій Петрович; Юдін, Юрій Олексійович; Науменко, Світлана Петрівна; Малимон, Іван Іванович
    Аеродинамічна ефективність соплових решіток парових і газових турбін визначається багатьма факторами, одним з яких є степінь нерівномірності у тангенціальному і радіальному напрямках параметрів просторового потоку за решітками. В процесі усереднення цих параметрів визначаються інтегральні характеристик решіток: два кути потоку, коефіцієнт швидкості або коефіцієнт втрат кінетичної енергії. Кут, що враховує рівень усередненої радіальної складової швидкості, визначає рівень кінематичних втрат у решітці. Навіть за циліндричних меж решітки цей кут відрізняється від нуля, а кінематичні втрати зменшують ефективність решітки на 30 % – 50 %. У статті наведені результати експериментального дослідження впливу тангенціальної нерівномірності швидкості та кутів просторового потоку на кінематичні втрати на різних радіусах соплової решітки останнього ступеня парової турбіни і соплової решітки першого ступеня газової турбіни.