Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 26
  • Ескіз
    Документ
    Наукова школа електротехніки НТУ "ХПІ": до 100-річчя з дня застосування
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Тверитникова, Олена Євгенівна
    Досліджено початковий етап становлення наукової школи в галузі електротехніки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». З’ясовано роль професорів О. К. Погорєлко, М. П. Клобукова та М. Д. Пильчикова у становленні дисциплін електротехнічного профілю, створенні спеціалізованих лабораторій та формуванні матеріально-технічної бази для розвитку електротехнічних досліджень. Висвітлено наукову, організаційну та навчальну діяльність професора П. П. Копняєва зі створення електротехнічного факультету. Ним було організовано дипломне проєктування з електротехніки, що дало змогу вже у 1900 р. зробити перший випуск інженерів-електротехніків. П. П. Копняєвим було розроблено низку підручників та посібників з теорії і практики електричних машин, загальної електротехніки, електричних вимірювань, техніки високих напруг, які стали основою системи підготовки інженерів-електротехніків всіх українських закладів вищої освіти. На основі нових методологічних підходів до навчання ним було створено дієву систему підготовки інженерів-електротехніків. Відкритий за ініціативи вченого у 1921 р. електротехнічний факультет мав контингент понад 300 студентів. Створення Харківського електротехнічного інституту надало значний поштовх у розвитку вітчизняної електропромисловості. Крім підготовки фахівців науковці інституту проводили спільні наукові дослідження, організовували навчання для інженерів підприємств, проводили конференції, друкували наукові статті. Поступово в Харківському політехнічному інституті сформувалася потужна наукова школа в галузі електротехніки, що згодом набула розвитку, а її перспективні дослідження отримали світове визнання і стали окремими науковими школами.
  • Ескіз
    Документ
    Заснування Харківського практичного технологічного і Київського політехнічного інститутів: спільне та особливе
    (НТУ "ХПІ", 2008) Ніколаєнко, Віталій Іванович; Савченко, Леонід Петрович
    Статтю присвячено історії заснування Харківського практичного технологічного та Київського політехнічного інститутів. Проаналізовано спільні риси й особливості процесів створення цих навчальних закладів, охарактеризовано внесок у їхнє створення видатних діячів науки й освіти, підприємців, місцевої громадськості Києва й Харкова.
  • Ескіз
    Документ
    Військово-спортивні ігри "Заграва"
    (НТУ "ХПІ", 2018) Колісниченко, Андрій Олександрович; Долгарева, Марія Георгіївна
  • Ескіз
    Документ
    Перемога в серцях поколінь
    (НТУ "ХПІ", 2018) Бондаренко, Л. П.; Грень, Лариса Миколаївна
  • Ескіз
    Документ
    Історія науки і техніки в навчальних планах підготовки офіцерів
    (НТУ "ХПІ", 2008) Криленко, Іван Михайлович
    У статті розглядаються питання вивчення історії військової техніки в Харківському гвардійському інституті танкових військ та її вплив на формування якостей підготовки офіцерських кадрів.
  • Ескіз
    Документ
    Наші вітання
    (НТУ "ХПІ", 2017) б/а
  • Ескіз
    Документ
    Фестиваль актуальної пам'яті "Недитячий час": день за днем
    (НТУ "ХПІ", 2017) Красіков, Михайло Михайлович
  • Ескіз
    Документ
    Передмова про історію діяльності кафедри обробки металів тиском
    (НТУ "ХПІ", 2009) Євстратов, Віталій Олексійович
  • Ескіз
    Документ
    Реалізація теоретичних засад В. І. Вернадського в діяльності вищої технічної школи
    (НТУ "ХПІ", 2009) Товажнянський, Леонід Леонідович
    Показано, як у практиці вищої технічної школи реалізуються теоретичні засади В. І. Вернадського, їх значення для вибору тематики і розгортання науково-дослідних робіт в галузі створення нових видів техніки і технологій.
  • Ескіз
    Документ
    Науково-технічна діяльность кафедри турбінобудування ХПІ у 50-80 рр. ХХ ст.
    (НТУ "ХПІ", 2009) Садковська, В. А.
    В історичному аспекті розглядаються основні напрямки науково-технічної діяльності кафедри турбінобудування ХПІ. Аналізуються наукова діяльність, співпраця з виробничими підприємствами, робота з підготовки кадрів та міжнародне співробітництво у галузі енергетики.