Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Ескіз
    Документ
    Особливості розвитку секти хлистів на Слобожанщині в другій половині ХІХ ст.
    (НТУ "ХПІ", 2008) Потоцький, В. П.
    У статті, на підставі широкого кола джерел, зроблено спробу виявити та проаналізувати особливості розвитку секти хлистів на Слобожанщині в другій половині ХІХ століття, зокрема, акцентується увага на історії харківського хлистівства.
  • Ескіз
    Документ
    Організація навчально-виховної роботи у земських школах Харківської губернії (друга половина ХІХ – початок ХХ століття)
    (НТУ "ХПІ", 2015) Жуков, С. М.
    Розглядається навчальний процес та виховна робота у земських початкових народних училищах на Харківщині у 1865-1917 рр. Проаналізовано зміст навчальних програм, форми навчальної роботи, охарактеризовано систему проведення випускних іспитів. Визначено внесок Міністерства освіти, Харківської дирекції народних училищ та місцевого самоврядування у формування змісту та організацію освітнього процесу. Розглянуто зміст, завдання та основні форми виховної роботи.
  • Ескіз
    Документ
    Селянський рух 1917–1921 рр. на Харківщині у вітчизняній історіографії
    (НТУ "ХПІ", 2014) Мотенко, Ярослав Володимирович
    У статті проаналізовано результати наукових досліджень, присвячених проблемі становлення і розвитку селянського руху у Харківській губернії протягом 1917–1921 рр. Автор вважає, що ідеологічний терор, який супроводжував перетворення УРСР на складову частину тоталітарної держави, змусив наукову громадськість поступитися принципом об'єктивності при вивченні тематики селянського руху. Для радянської історіографії були властивими прагнення довести керівну роль більшовиків у суспільно-політичному житті аграрного населення Харківщини, визначення заможного селянства як соціальної бази "націоналістичної контрреволюції" і однозначно негативна оцінка селянських антибільшовицьких виступів. Українська пострадянська історіографія відзначає позитивну роль заможного селянства у розвитку економіки регіону і негативно оцінює спроби більшовиків реалізувати комуністичну доктрину в українському селі.
  • Ескіз
    Документ
    Робота Харківського губернського земства по запобіганню епідемій та покращенню санітарного стану (початок ХХ ст.)
    (НТУ "ХПІ", 2014) Логовський, І. М.
    У статті досліджується робота санітарної організації харківського губернського земства по запобіганню епідемій, розробці санітарно-епідемічних регламентів діяльності промислових підприємств, використання водних ресурсів, становлення системи санітарно-епідемічного контролю громадських закладів у Харківській губернії на початку ХХ ст., в результаті якої були створені санітарні опікування, влаштовані очисні споруди води на підприємствах, збудовані лікарні на промислових об'єктах, відкриті санітарно-бактеріологічні лабораторії. Результатом цих заходів стало значне покращення здоров'я, життя та добробут населення.
  • Ескіз
    Документ
    Пошуки голки в скирді, або як знайти купецьку родину у вітчизняній історичній літературі
    (НТУ "ХПІ", 2012) Харченко, Артем Вікторович
    У статті автор досліджує історіографічну ситуацію вивчення купецької родини Харківської губернії у вітчизняній історіографії. Проблема має тривалу традицію вивчення, тим не менш, доволі складно скласти її цілісну картину. Кожен з окреслених хронологічних періодів вивчення історії родини гільдійців мав свої особливості і потребує ретельного аналізу, що дозволить з’ясувати можливі напрямки подальших розвідок.
  • Ескіз
    Документ
    Робота земських органів саморядування Харківської губернії з впровадження вогнестійкого будівництва у сільській місцевості (кінець XIX – початок XX ст.)
    (НТУ "ХПІ", 2014) Логовський, І. М.
    У статті досліджується робота земських органів самоврядування Харківської губернії з впровадження у сільських населених пунктах вогнестійкого будівництва наприкінці ХІХ – на почату ХХ ст. в результаті якої було налагоджено постачання селянам за собівартістю та у позику дахового заліза, влаштоване земське виробництво черепиці, шиферу-етерніту, цегли. Ці заходи значно підвищили пожежну безпеку сільських населених пунктів, скоротили відсоток масових пожеж, знизили соціальну напруженість та покращили добробут сільських мешканців.
  • Ескіз
    Документ
    Військова освіта на Слобідській Україні в другій половині XIX – на початку XX ст.
    (НТУ "ХПІ", 2012) Пікуль, Ю. М.
    У статті, на підставі історичних джерел, проаналізований стан військової освіти на Слобожанщині в другій половині XIX – на поч. XX ст., виявлені її особливості та рівень ефективності.
  • Ескіз
    Документ
    Робота місцевих органів влади Харківської губернії з покращення санітарних умов життя та благоустрою населених пунктів (початок XX ст.)
    (НТУ "ХПІ", 2013) Логовський, І. М.
    У статті досліджується робота місцевих органів влади Харківської губернії з покращення санітарного стану та благоустрою населених пунктів на початку ХХ ст., в результаті якої було налагоджено постачання якісної питної води населенню, підвищено пожежну безпеку сільських населених пунктів, збудовано каналізацію та влаштовано асенізаційну валку в місті Харкові.
  • Ескіз
    Документ
    Сімейне законодавство як регулятор відносин у купецькій родині XIX ст.
    (НТУ "ХПІ", 2013) Харченко, Артем Вікторович
    У статті автор досліджує еволюцію сімейного законодавства Російської імперії. Ці зміни безпосередньо впливали на життя купецької родини Харківської губернії. Купецька родина була невід’ємною складовою традиційного, патріархального оточуючого суспільства. Протягом періоду відносини у родині змінювались в бік емансипації окремих її членів.
  • Ескіз
    Документ
    Джерела для вивчення поміщицького господарства Харківської губернії другої половини XIX – початку XX ст.
    (НТУ "ХПІ", 2013) Горбаньов, В. В.
    У статті проаналізовано джерельну базу для вивчення проблеми становища й розвитку поміщицького господарства Харківської губернії. Представлені джерела класифіковано та поділено на групи. Зроблено висновок про те, що дане питання ще недостатньо висвітлено, зокрема, необхідно проаналізувати з залученням нових історичних джерел, кількісний, становий та національний склад поміщиків.