Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Повышение электромагнитной стойкости электронных систем управления мощными импульсными генераторами
    (НТУ "ХПИ", 2008) Богатырев, Игорь Николаевич; Доценко, Виктор Иванович; Недзельский, О. С.; Пличко, Андрей Валерьевич
    У статті приведені результати розробки електронного модуля передачі аналогового сигналу (МПС) від високовольтного подільника напруги заряду ємкісного накопичувача енергії потужного високовольтного генератора імпульсів у систему вимірювання, контролю та керування. МПС має високу надійність і стійкість до електромагнітних імпульсних завад за рахунок використання оптоелектронного та трансформаторного гальванічного розв'язування ланцюгів живлення і передачі корисного сигналу.
  • Ескіз
    Документ
    Измерение паразитного излучения электрических приборов и оборудования
    (НТУ "ХПИ", 2008) Зденек, Матоушек; Йозеф, Якуб; Арношт, Гикел
    В данной статье описываются основные параметры и методы измерений параметров электромагнитной совместимости исследуемого объекта. В статье также приведены конкретные данные измерений паразитного излучения электрического изделия в миллиметровом диапазоне, а также анализ полученных результатов измерения с точки зрения помехоустойчивости и охраны труда.
  • Ескіз
    Документ
    Прогнозирование возможности проведения в НИПКИ "Молния" испытания объектов военной техники на электромагнитную совместимость по стандартам НАТО
    (НТУ "ХПИ", 2017) Немченко, Юрий Семенович
    Подробно рассмотрены структуры стандартов НАТО на ЭМС военной техники АЕСТР-500 и АЕСТР-250. Составлены подробные таблицы распространения тех или иных видов испытаний на отдельные виды военной техники, а также проанализированы возможности нашей испытательной и метрологической техники (сегодняшние и в ближайшей перспективе) проводить испытания по стандарту АЕСТР-500. Из этого анализа видно, что на сегодняшний день мы можем проводить испытания в полном объеме по 10 (из 15) видам испытаний, а в ближайшей перспективе еще по 3 видам. Два вида испытаний на молниестойкость можем выполнять уже сегодня, а еще один - в ближайшей перспективе. Для реализации стандарта АЕСТР-250 требуются большие финансовые затраты и длительное время.
  • Ескіз
    Документ
    Нормативная база в области электромагнитной совместимости: состояние и перспективы развития
    (НТУ "ХПИ", 2010) Захаров, И. П.; Розвадовский, Андрей Федорович; Шевченко, Н. С.
    У статті наведена структура формування законодавчої й нормативної бази в області електромагнітної сумісності на міжнародному і європейському рівнях, представлений перелік європейських стандартів на основну номенклатуру продукції. Визначені особливості європейської й української систем гармонізації. Складена порівняльна класифікація міжнародних, європейських, національних і російських стандартів на основні види випробувань продукції за параметрами електромагнітної сумісності. Виконано аналіз стану законодавчої й нормативної бази з електромагнітній сумісності в Україні, намічені основні перспективи їхнього розвитку.
  • Ескіз
    Документ
    Направления развития нормативно-правовой базы в области обеспечения электромагнитной совместимости в электрических сетях Украины
    (НТУ "ХПИ", 2010) Жаркин, Александр Федорович; Палачев, Сергей Александрович
    Визначені напрямки розвитку нормативно-правової бази, що встановлює вимоги до апаратури за параметрами електромагнітної сумісності. Запропоновано переглянути значення рівнів електромагнітної сумісності для мереж середньої й високої напруги, а також розробити Правила підключення нелінійних споживачів.
  • Ескіз
    Документ
    Комплексное обеспечение ЭМС и электробезопасности в низковольтных распределительных сетях с системой заземления "TN-C-S"
    (НТУ "ХПИ", 2010) Жаркин, Андрей Федорович; Новский, В. А. ; Каплычный, Н. Н.; Козлов, А. В.
    Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень комплексного забезпечення ЕМС та електробезпеки споживачів електроенергії, а також підвищення її якості в низьковольтних електричних мережах за допомогою фільтрів струму нульової послідовності.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективы использования GTEM-камер для автоматизированных испытаний технических средств на электромагнитную совместимость
    (НТУ "ХПИ", 2010) Аникин, В. В.; Бакулин, И. Е.; Винниченко, С. А.
    Розглянуто основні переваги й недоліки проведення автоматизованих випробувань технічних засобів на електромагнітну сумісність із використанням випробувальних GTEM камер.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ электромагнитной совместимости на нефтеперекачивающих станциях
    (НТУ "ХПИ", 2014) Абдельшафи, Исам М. А.
    В статье рассмотрена проблема обеспечения электромагнитной совместимости на нефтеперекачивающих станциях – объектах с жесткой электромагнитной обстановкой. Отсутствие нормативной базы по ЭМС для таких объектов приводит к тому, что не реализуется системный подход к защите от опасных электромагнитных воздействий. Проведен анализ источников и приемников электромагнитных воздействий, возможных рисков и последствий из-за несоблюдения электромагнитной совместимости.