Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Ескіз
    Документ
    Переработка фосфогипса в полугидрат сульфата кальция
    (НТУ "ХПИ", 2016) Винниченко, Варвара Ивановна; Супряга, Наталия Николаевна
    Проведен обзор и сделаны выводы о повышенной энергоемкости существующих машин для производства строительного гипса. Обоснована целесообразность применения обжига материала в тонкодисперсном состоянии. Представлены результаты проведенного обжига фосфогипса во взвешенном состоянии помольно-обжиговой установке. Установлено, что качество полученного из фосфогипса строительного гипса соответствует требованиям существующих стандартов, а время обжига сокращается на несколько порядков по сравнению с применяемыми в настоящее время машинами. Полученное вяжущее можно применять для получения широкой номенклатуры строительных материалов и изделий.
  • Ескіз
    Документ
    Расчетные исследования термоциклической долговечности толстостенного цилиндра автоклава гидротермального синтеза
    (НТУ "ХПИ", 2011) Корытко, Юлия Николаевна
    В статье представлены результаты проведенных расчетных исследований долговечности толстостенного цилиндра – одного из основных конструктивных элементов промышленных автоклавов. Промежуточные результаты сравниваются с экспериментальными данными. Получено значение циклов изменения термосиловой нагрузки до разрушения цилиндра.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості гідрометалургійної переробки мідьвмісної сировини
    (НТУ "ХПІ", 2013) Маланяк, Д. В.; Нестеренко, Т. М.; Червоний, І. Ф.
    Гідрометалургійні підприємства набули поширення в районах з жарким кліматом, де є можливість застосовувати устаткування просто неба або в будівлях легкого типу. Переробка сульфідних матеріалів, у тому числі і мідних, зазвичай припускає їх окислення, яке здійснюється за допомогою різних окислювачів і розчинників при підвищених температурах і тиску. В умовах рівноваги система має свій певний окислювальний потенціал, а залежність його від концентрації водневих іонів, що наводиться діаграмою j–рН, дозволяє визначити стан рівноваги цієї системи, що украй важливе для пошуку реальних умов ефективного проведення процесу вилуговування в потрібному напрямі