Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Експериментальне та розрахункове дослідження загасання коливань рідини в ємності з вільною поверхнею
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Кожушко, Андрій Павлович
    Розкриття питань, пов’язаних з вирішенням задач дослідження руху рідини в конструкціях різноманітної форми, які частково заповнені рідиною, завжди було актуальним. Це пов’язано, зокрема, з необхідністю забезпечення поздовжньої та поперечної стійкості руху об’єктів, в яких відбувається транспортування рідини. Сучасні методі та засоби дослідження, які дозволяють описати рух рідини в ємності, доволі складні та вимагають від науковця поглиблених знань. Тому створення математичного алгоритму, який би був простим та забезпечував дос-татню точність визначення коливального руху в ємності, є доцільним. Кожна розробка нового математичного алгоритму вимагає проведення експериментальних досліджень з її перевірки на адекватність. Метою даної роботи є підтвердження спроможності використання створеного математичного апарату для визначення основних параметрів вільних коливань залежно від рівня наповнення рідиною в прямокутній ємності призматичної форми. Методика проведення експериментального дослідження передбачала перевірку адекватності використання математичних алгоритмів при визначенні частот вільних коливань рідини в ємності шляхом порівняння теоретичних та експериментальних значень періодів коливань, а також визначення декременту загасання для рідини різної в’язкості. Як результат доведено адекватність використання формул, які визначають частоти вільних коливань рідини, максимальна похибка не перевищує 4,35 %. Експериментальним шляхом, а також з застосуванням теоретичних моделей руху в’язкої рідини у так званих парціальних поверхневих прошарках, визначено декремент затухання коливань для трьох рідин різної в’язкості: для води, для 20 % розчину цукру у воді, для рослинної олії. На основі експериментальних досліджень визначено амплітуди та частоти вимушених коливань для різних типів рідин шляхом побудови амплітудно-частотної характеристики. Розрахунковим шляхом показано, як впливає декремент загасання рідини на величину горизонтального зсуву поверхневого шару рідини в цистерні при її транспортуванні колісним трактором.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка потенційної точності вимірів нестабільностей тривалості відеоімпульсів
    (НТУ "ХПІ", 2008) Кравченко, Володимир Іванович; Горюшкін, А. Е.
    У статті проведено оцінку основних вимог до аналого-цифрового вимірювача параметрів широкосмугових сигналів при вимірі тривалості відеоімпульсів.
  • Ескіз
    Документ
    Методика розрахунку структури електромагнітного поля всередині екранованих пристроїв
    (НТУ "ХПІ", 2006) Кравченко, Володимир Іванович; Бреславець, Віталій Сергійович; Серков, Олександр Анатолійович; Шаповалова, Н. Ю.
    У статті розглянуто один із підходів до проблеми автоматизації розрахунків електромагнітної обстановки всередині екранованих споруд. Наведено аналіз існуючого стану справ та запропоновано електромагнітні випробування моделей екранів виконувати одночасно із розробкою реальної конструкції екранованого пристрою. Розроблено додаток до пакету комп'ютерних програм «Solid Works» та проведена перевірка його працездатності на конкретному прикладі.
  • Ескіз
    Документ
    Функція перетворення вихорострумового перетворювача з немагнітними виробами
    (НТУ "ХПІ", 2016) Сіренко, Микола Миколайович; Горкунов, Борис Митрофанович; Львов, Сергій Геннадійович
    Розглянута теорія електромагнітного перетворювача, яка заснована на виділенні екстремуму функції зміни нормованої амплітуди вихідного сигналу. Отримані функції перетворення поєднують електричні і геометричні параметри циліндричного металевого виробу з вихідними сигналами електромагнітного перетворювача. Вони дозволяють розрахувати величини електропровідності і радіуса контрольованого прутка, використовуючи вимірювані параметри сигналу перетворювача при одній частоті. Розроблений метод значно спрощує реалізацію двохпараметрового контролю без застосування складних математичних функцій.
  • Ескіз
    Документ
    Якість функціонування системи керування гідроприводом механізму хитання кристалізатора МБЛЗ
    (НТУ "ХПІ", 2015) Діденко, В. О.; Бондаренко, Олександр Федорович
    Проведена оцінка показників якості функціонування системи керування гідроприводом механізму хитання кристалізатору МБЛЗ на основі його математичної моделі. Виконано аналіз факторів, що впливають на ці показники та визначено найбільш вагомі. Отримано залежність впливу цих факторів на показники якості, що дозволяє визначити межі працездатного стану таких систем. Обґрунтовано та сформульовано вимоги до точності підтримки амплітуди закону руху кристалізатора МБЛЗ даними системами.
  • Ескіз
    Документ
    Спектральний аналіз динамічних коливань як інтрумент дослідження економічного потенціалу підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2013) Матросова, Вікторія Олександрівна
    Пропонується використовувати спектральний аналіз, який має за мету дослідження монохромної параметричної динаміки та взаємовпливу параметрів системи різного ієрархічного рівня за допомогою середніх відхилень та дисперсії. Зроблено висновок про можливість застосування теорії коливань та хвиль при дослідженні динаміки параметрів економічного потенціалу.