Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Науково-методологічні основи фінансової стабільності банківської системи
    (НТУ "ХПІ", 2009) Кобєлєв, Валерій Миколайович; Бурик, С. Г.
    Розглядаються основні підходи до визначення економічної категорії "фінансова стабільність банківської системи", наведено її критеріальні ознаки.
  • Ескіз
    Документ
    Практичні механізми реалізації банківського проектного фінансування
    (НТУ "ХПІ", 2010) Кобичева, О. С.
    У статті досліджено функції комерційних банків в межах банківського проектного фінансування, наведено форми участі банків в механізмі проектного фінансування та аргументовано переваги даної форми фінансування для банків.
  • Ескіз
    Документ
    Потокове регулювання банківськими ризиками
    (НТУ "ХПІ", 2011) Піскунов, Р. О.; Дзядевич, А. О.
    У даній роботі вперше подано дискримінаційний аналіз понять обіг і оборот в контексті визначення потокового регулювання банківськими ризиками, розглянуто теоретичні підходи щодо визначення поняття «банківський ризик» в вітчизняній економічній літературі; узагальнено підходи до інтерпретації категорії «банківський ризик» та на цій основі уточнено трактування сутності визначення «банківський ризик».
  • Ескіз
    Документ
    Регулювання роботи комерційних банків Національним банком України
    (НТУ "ХПІ", 2011) Лернер, Юрій Ілліч; Ткаченко, О. Ф.
    В статті розкрито сутності видів стійкості банків, проаналізований підхід до аналізу економічного стану комерційного банку та дії Національного банку України щодо регулювання роботи комерційних банків.
  • Ескіз
    Документ
    Аналітичний огляд сучасного стану процесу публічного рейтингування вітчизняних банків
    (НТУ "ХПІ", 2014) Самородов, Б. В.
    У статті проведено аналітичний огляд сучасного стану процесу публічного рейтингування вітчизняних банків шляхом постановки та розгляду питань: 1) використання Національним банком України відкритих систем рейтингування та 2) оцінювання банківської діяльності та побудова публічних рейтингів банків. Зроблені висновки про те, що існує потреба у розробці методологічних засад організації публічного рейтингування банків, розвитку методичних підходів до визначення рейтингових позицій банків на основі побудови моделей діагностики діяльності банку та розробці відповідного розрахункового інструментарію для здійснення публічного рейтингування банків на основі системи підтримки прийняття рішень. Це вимагає поєднання сучасного математичного апарату та інформаційних технологій через використання рейтингових методик, методів обробки статистичних даних, методів оптимізації з поєднанням методик прогнозування даних та об'єктно- орієнтованого програмування надасть можливість отримати адекватну та прозору систему публічного рейтингування банків.
  • Ескіз
    Документ
    Фінансова безпека банківської установи та методи зниження портфельних кредитних ризиків
    (НТУ "ХПІ", 2014) Мушникова, С. А.; Лисичкіна, К. В.
    Пропонується підвищення рівня фінансової безпеки банківської установи за критерієм зниження портфельних кредитних ризиків. Розкрито сутність кредитного ризику, запропоновано узагальнене визначення поняття. Досліджено сучасні методи управління кредитним портфельним ризиком, а також запропоновано систему управління ними.
  • Ескіз
    Публікація
    Особливості функціонування системи ризик-менеджменту в комерційних банках України
    (НТУ "ХПІ", 2013) Погорєлова, Тетяна Олексіївна; Ляшенко, Г. П.
    У статті розглянуто суть банківських ризиків, подано їх класифікацію. Досліджено вплив банківських ризиків на діяльність вітчизняної банківської системи. Виявлено основні недоліки функціонування системи управління ризиками вітчизняних банківських установ.