Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Неархімедове числення В. Л. Рвачова – нові можливості для сучасної фізики й пізнання Всесвіту
    (НТУ "ХПІ", 2008) Аніщенко, Галина Оттівна; Морачковський, Олег Костянтинович
    Надано історично-гносеологічний погляд на формування наукових ідей в фізиці й математиці щодо простору-часу та Всесвіту. Розглянуто неархімедове числення, яке запропоновано харківським вченим В. Л. Рвачовим, та ті нові можливості, що відкриває його неархімедове числення для сучасної фізики й пізнання Всесвіту.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення енергоефективності економіки України
    (НТУ "ХПІ", 2009) Ковальов, Є. В.
    Розглянутий стан сучасного енергетичного забезпечення України. Визначений вплив енергетики на економічний розвиток. Проаналізовані напрями підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів в економіці України.
  • Ескіз
    Документ
    Енергоефективність економіки України: шляхи її підвищення
    (НТУ "ХПІ", 2010) Черепанова, Вікторія Олександрівна
    Розглянуто понятійно-категоріальний апарат, показники та інструменти підвищення енергетичної ефективності економіки країни в умовах ринкової економіки.
  • Ескіз
    Публікація
    Розробка шляхів реформування систем централізованого теплопостачання України
    (НТУ "ХПІ", 2015) Білоцерківський, Олександр Борисович; Ширяєва, Наталя Володимирівна
    Пропонуються шляхи реформування систем централізованого теплопостачання великих міст України. Досліджено сучасний стан теплоенергетичної галузі України. Наголошено, що в Україні витрати теплоти на опалення об’єктів в 2-3 рази більші, ніж в країнах Західної Європи. Рекомендується для реформування СЦТ розробити та провести організаційні, технологічні, нормативно-правові заходи; удосконалити управління фінансами, перейти до якісно нових методів регулювання тарифних відносин між виробником і споживачем теплоенергії та інші заходи. Зроблено висновки на основі отриманих результатів.
  • Ескіз
    Документ
    Методика визначення економічної ефектиновсті капітальних вкладень, які здійснюються за бюджетні кошти відповідно до комплексної програми будівництва вітроенергетичних станцій (ВЕС) (методика БКВ)
    (НТУ "ХПІ", 2011) Кременчутська, Любов Олексіївна; Євтифіїв, А. С.; Дьякова, Наталія Миколаївна; Попазов, Леонід Степанович
    В основу методики БКВ покладено принцип оцінки ефективності використання первинно витрачених для будівництва конкретної ВЕС державних коштів на подальше реінстування у розширенні будівництва ВЕС за рахунок амортизаційних відрахувань і прибутку, які формуються у процесі діяльності ВЕС.
  • Ескіз
    Документ
    Формування та відбір заходів до регіональних програм енергозбереження у машинобудуванні та будівництві
    (НТУ "ХПІ", 2012) Дмитрук, І. А.; Когут, Р. Й.; Печеник, О. М.; Похольченко, В. С.; Сальников, В. Г.; Тернюк, Микола Емануілович
    Розглянуто питання формування безлічі можливих заходів і відбору найбільш ефективних з них для включення до регіональних програм енергозбереження у машинобудуванні. Заходи відображують організаційні та технічні дії, спрямовані на посилення енергозбереження, підвищення енергоефективності та збільшення енергозабезпечення на основних і допоміжних виробництвах.
  • Ескіз
    Документ
    Методика структурного синтезу підсистем утиліт систем електрозабезпечення технічних засобів охорони кордону
    (НТУ "ХПІ", 2014) Левков, Володимир Васильович
    Запропоновано методику визначення множини раціональних структур підсистем утиліт систем електрозабезпечення технічних засобів охорони кордону на основі використання потенціалу відновлюваних джерел енергії. Обґрунтовано, що кількісний та якісний склад підсистеми утиліт доцільно визначати за допомогою апарату алгебри логіки, шляхом використання формалізованих тотожностей логічних висловлювань. Методика може використовуватись для отримання множини альтернативних наборів утиліт, що у перспективі забезпечить створення науково-методичного апарату з генерування оптимальних структур систем електроживлення технічних засобів охорони кордону.