Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Документ
    Про вплив процесів комплексоутворення на корозійу поведінку металів в кислих середовищах
    (НТУ "ХПІ", 2008) Вишневська, Ю. П.; Савченко, Ю. В.; Ткаленко, Д. А.
    Проаналізовано випадки, коли швидкість корозії металів знижується при введенні у агресивні середовища органічних речовин, здатних утворювати комплексні сполуки з катіонами металу, що піддається корозії. Показано, що гальмування корозії досягається завдяки формуванню на поверхні металу шарів з малорозчинних металоорганічних сполук, які перешкоджають безпосередньому контакту металу з компонентами середовища. Рекомендовано при виборі органічних інгібіторів такого типу використовувати два критерії: константу стабільності утворюваного метало комплексу та розчинність такого комплексу у досліджуваному розчині.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження експериментального зразка установки очищення трансформаторного масла
    (НТУ "ХПІ", 2009) Гладков, Віктор Семенович; Гученко, Олександр Анатолійович; Шестеріков, О. В.
    Наведено результати експериментальних досліджень очищення трансформаторного масла на створеному макеті електрофізичної установки, які показали високу ефективність очищення.
  • Ескіз
    Документ
    Електрокаталітичні та фотоелектрохімічні властивості електродів на основі наночастинок ZnO
    (НТУ "ХПІ", 2009) Колбасова, І. Г.; Воробець, В. С.; Лінючева, О. В.
    Хімічним та електрохімічними методами одержані плівкові електроди на основі наночастинок ZnО. Вивчено електрокаталітичну активність одержаних електродів в реакції електровідновлення кисню. Встановлено залежність потенціалу відновлення О₂ від матеріалу основи, методу одержання та методу обробки поверхні. Показано, що відпал плівок на повітрі при t = 600 °C призводить до зсуву границі їх фото чутливості в длинноволнової частини спектру.
  • Ескіз
    Документ
    Енергозберігаюче електрофізичне очищення трансформаторного масла
    (НТУ "ХПІ", 2009) Гладков, Віктор Семенович; Гученко, Олександр Анатолійович; Шестеріков, О. В.
    Описано розроблений теоретично обґрунтований і експериментально підтверджений енергозберігаючий електрофізичний спосіб екологічно чистої фільтрації трансформаторної олії в неоднорідному електричному полі, створеному спеціальною просторовою системою електродів типу "квадрупольна лінза".
  • Ескіз
    Документ
    Електрохімічний синтез та функціональні властивості срібних наноструктур
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2008) Карташова, Ю. О.; Пилипенко, Олексій Іванович; Поспєлов, Олександр Петрович; Байрачний, Борис Іванович; Александров, Юрій Леонідович; Камарчук, Геннадій Васильович
    Запропоновано новий спосіб створення металевих наноструктур у вигляді дендритних точкових контактів. Основним призначенням цих нанооб`єктів є використання у якості чутливих елементів газових сенсорів. У роботі, користуючись хронорезистометричними характеристиками автоколивального процесу утворення та руйнування срібних наноструктур при різних рівнях сили струму, було оцінено розміри точкових контактів. Досліджено деякі динамічні характеристики формування твердої фази з розвиненою поверхнею в умовах підвищеної густини силових ліній електричного поля. Вивчалась реакція срібних точкових контактів на дію деяких газів, у тому числі газової суміші, що видихає людина. Зміна опору срібних наноструктур у газових експериментах на декілька порядків свідчить про можливість створення на їх основі надчутливих газових сенсорів нового типу.