Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Анализ и классификация методов сжатия изображений
    (НТУ "ХПИ", 2008) Иванов, Виталий Геннадьевич; Ломоносов, Ю. В.; Любарский, М. Г.
    Построена классификация перспективных методов сжатия данных по критериям эффективности и качества сжатия. Отмечается, что одним из наиболее перспективных методов кодирования изображений является агрегативный подход, объединяющий различные методы сокращении избыточности и методы распознавания образов.
  • Ескіз
    Документ
    Алгоритм генерации структур древовидных псевдомедианных фильтров на основе теории разбиений
    (НТУ "ХПИ", 2007) Дорошенко, Юрий Иванович; Ивашко, Андрей Владимирович; Шостак, А. В.; Сомхиева, О. С.
    У статті наводиться алгоритм синтезу та програмна реалізація всіх можливих структур М-арних дерев D(M, N), які застосовуються для побудови деревоподібного псевдомедіанного фільтру[3].
  • Ескіз
    Документ
    Преобразования Хаара в двоичной системе счисления и на плоскости произвольной размерности
    (НТУ "ХПИ", 2006) Иванов, В. Г.
    У роботі досліджується можливість розвитку математичних методів швидких перетворень Хаара з метою застосування їх на площині сигналів довільної розмірності і зменшення обсягу обчислень при підсумовуванні рядів Хаара в двоїчній системі числення. У роботі отримані аналітичні вирази для швидких перетворень Хаара в одному і двох вимірах. Отримані вирази дозволяють будувати однорідні обчислювальні середовища перетворень Хаара, структура яких, інваріантна до довжини оброблюваної реалізації.
  • Ескіз
    Документ
    Подход к визуализации триангулированных поверхностей методом обратного трассирования лучей
    (НТУ "ХПИ", 2006) Гусятин, В. М.; Громенко, А. Е.
    У статті введене поняття гранично триангульованої поверхні, розглянуті способи її отримання і завдання, приведено алгоритм пошуку точок перетинання проекційного променя з трикутником цієї поверхні. Для запропонованого підходу розглянуті особливості реалізації технології субдискретизації екрану, виконана оцінка необхідної пропускної здатності шини даних, проведене порівняння по обчислювальних витратах з архітектурою SaarCOR, запропоновано структуру спецобчислювача, який оптимізований для паралельно-конвеєрної архітектури з безперервним потоком вхідних даних.
  • Ескіз
    Документ
    Организация конвейерных вычислений в задачах описания газодинамических объектов
    (НТУ "ХПИ", 2006) Гусятин, В. М.; Сидоров, В. Н.
    На прикладі двовимірного випадку показаний порядок розрахунку осередків на кожному із трьох етапів. Виконано оцінку мінімально необхідного числа обчислювачів для кожного етапу. Запропоновано порядок запуску обчислювачів кожного етапу для організації безперервних конвеєрних обчислень. Отримано співвідношення для розрахунку числа тактів роботи обчислювачів на кожному етапі для однієї ітерації залежно від розмірності розрахункової сітки. Отримані результати можуть бути використані при розробці систем візуалізації у реальному часі для наукових досліджень та тренажерів різного призначення.
  • Ескіз
    Документ
    Построение модификаций и анализ свойств структурных описаний при распознавании изображений
    (НТУ "ХПИ", 2014) Гороховатский, В. А.; Власенко, Н. В.; Полякова, Т. В.
    Обсуждаются принципы построения, трансформации и свойства модификаций для структурных описаний изображений в виде множества характерных признаков. Приведены результаты экспериментов по оцениванию достоверности и помехозащищенности предложенных методов, которые в плане достоверности и быстродействия лучше известных методов.
  • Ескіз
    Документ
    Адаптивные алгоритмы фильтрации и изменения контраста изображения
    (НТУ "ХПИ", 2014) Бондина, Нина Николаевна; Мураров, Р. Ю.
    Рассмотрена адаптивная фильтрация на основе линейных и медианных алгоритмов, изменения размеров апертуры и выбора различных шаблонов апертуры. Приведены примеры видоизменения гистограмм на базе адаптивных алгоритмов. Вычислены объективные оценки для сравнения алгоритмов фильтрации адаптивными фильтрами.